Риба мойва знайома людям дуже давно. Її купують як для себе, так і для домашнього вихованця. Ця риба багата білком: не менше 20–25% легкозасвоюваного білка. Як і всі риби, які живуть в холодних водах Атлантичного і Північного Льодовитого океану, мойва багата поліненасиченими жирними кислотами Омега-3 і Омега-6. З точки зору фізіології, цей жир їй потрібен щоб грітися, тому в осінній період вона більш жирна.
Мойва цінна наявністю в ній великої кількості вітамінів групи А і D. Вітаміну В12 в ній більше, ніж в звичайному м’ясі. Вміщені в ній мікроелементи роблять її особливо корисною. До її складу входить йод, селен і фосфор. Селен бере участь у формуванні наших кісток і волосся. Без фосфору відбувається руйнування кісткової тканини.
Щоб мойва приносила користь, купувати її потрібно сирою або в замороженому вигляді. Важливо: розморожувати її природним шляхом, а не в мікрохвильовці. Не варто дивитися в бік прилавків з копченим варіантом, адже в ньому практично не залишилося нічого корисного. Також фахівці категорично проти того, щоб мойву смажити. При такому приготуванні ми вбиваємо практично всі корисні якості, які є у цієї риби.
Ось відварна рибка або на пару – ідеально. Також можна приготувати дуже смачну запечену мойву. Зовсім трошки обваляй її в борошні і додай спеції. На деко постели пергамент, поклади рибу і в духовку всього на 15 хвилин.
Додай лимон і насолоджуйся рибкою. Виходить дуже смачна, швидк, бюджетна, а головне – корисна страва. Вона дійсно набагато краща сьомги, адже її не годують різними добавками, щоб швидше росла.
Джерело: merezha.info