«Клоун» – так режим Порошенко називав Президента Зеленського. Через 3 тижні виявилося, що не клоун і вже зовсім не смішно.
Олігарх Порошенко перед своїм відходом скасував Закон України про незаконне збагачення, що автоматично звільнило представників його режиму від кримінальної відповідальності за пограбування країни під час війни і за важкі воєнні злочини.
Президент Зеленський виправив цю ситуацію і зараз відповість кожен, в незалежності від терміну давності.
Внесений президентом Володимиром Зеленським законопроект про незаконні активах чиновників дозволить державі конфісковувати ці активи навіть за раніше відкритим справах.
Президент України Володимир Зеленський прийняв найважливіше рішення
Про це розповів заступник голови Адміністрації президента Руслан Рябошапка на брифінгу у вівторок.
Він розповів, що під час підготовки законопроекту автори проаналізували рішення Конституційного Суду про скасування закону про незаконне збагачення, спілкувалися з фахівцями Міжнародного валютного фонду і Світового банку, українськими та іноземними експертами – їхні поради лягли в основу документа.
«Цей документ принципово відрізняється від усіх інших проектів, які є сьогодні в парламенті. Він передбачає зовсім інший підхід: не тільки кримінальна відповідальність, а й можливість конфіскації або стягнення в дохід держави необґрунтованих активів », – заявив Рябошапка.
Банда мародерів в жаху від ініціатив Президента Зеленського
«Ця норма вже сьогодні є в законодавстві, вона включена до Цивільного процесуального кодексу в 2015 році, але те формулювання не давала можливості застосовувати її на практиці. Ми змінили це формулювання – і зараз є можливість ефективно застосувати такий підхід », – уточнив він.
Рябошапка зазначив, що можливість стягнення в цивільно-правовому порядку необґрунтованих активів закріплена в Конвенції проти корупції і використовується в багатьох країнах, зокрема у Великій Британії.
«Такий підхід знімає ризики перед презумпцією невинуватості , оскільки в такому порядку принцип презумпції невинуватості не застосовується. Громадянська процедура, крім того, значно швидше і значно ефективніше », – сказав він.
«Громадянська процедура також дає можливість ретроспективного застосування , тобто застосування цих норм до минулого. Ті справи, які були раніше відкриті НАБУ і САП, – матеріали можуть бути використані знову і в порядку цивільної процедури НАБУ і САП можуть звернутися до суду, щоб стягнути ці необгрунтовані доходи в дохід держави », – заявив Рябошапка.
« Кримінальна відповідальність в разі прийняття цього закону буде наступати тільки тоді, коли розмір Міністр оборони незаконно потрапив значний. Ми свідомо пішли на те, щоб збільшити цей розмір до 12000 неоподатковуваних мінімумів – це, на сьогоднішній день, складає близько 11 мільйонів 500 тисяч гривень або приблизно еквівалент 380 тисяч євро », – заявив він.
Порошенко вже не до сміху
Рябошапка зазначив, що це зроблено, щоб пріоритезувати зусилля антикорупційних органів, щоб вони не займалися дрібними справами і не витрачали ресурси на покарання корупціонерів, які не уявляють суспільної небезпеки для країни.
«Власне, той-корупція . Антикорупційні органи працюють тільки з найважливішими корупційними погрозами. Те, що менше 380 тисяч євро, але перевищує 30 тисяч євро, розглядається в порядку цивільного процедури і в порядку стягнення в дохід держави необґрунтованих активів », – сказав він.
«Тобто перша стадія, менший розмір – це громадянська процедура; коли перевищує 380 тисяч гривень (очевидно, євро – ред.), тоді вже настає кримінальна відповідальність. Тут санкція досить жорстка: від 5 до 10 років позбавлення волі », – зазначив заступник глави АП.
Вчора ж повідомлялося, що Президент Зеленський завдав жорстокого удару по Ахметову.
Джерело:bbcccnn.org