«Сили стали пропадати …», – якось поскаржилася моя мама на погане самопочуття. І все було б не так страшно, якби подібна ситуація не затягнулася надовго. Вже пів року вона – сама енергійна жінка, яку я знала, не могла позбутися відчуття знемоги і втоми.
Раніше мамі вистачало шести годин, щоб повноцінно виспатися, але зараз вона стала часто лягати спати вдень. При цьому, звичайно ж, відчуває за собою величезну провину, залишаючи недоробленої домашню роботу.
Нещодавно у материної сестри виявили порушення роботи щитовидної залози . Лікар тут же попередив про передачі хвороби у спадок. Саме тоді я прочитала злощасний список симптомів підступної недуги гіпотиреозу: пригнічений настрій, депресія, часті запори, втрата волосся і не тільки …
Порушення роботи щитовидної залози
Звернувшись до лікаря, мої здогади підтвердилися: мама теж страждала від цієї хвороби. Крім медикаментозного лікування, ендокринолог порадив їй практикувати особливі асани йоги, які сприяють відновленню щитовидної залози …
Уже через два місяці терапії і щоденної практики йоги мама стала відчувати себе набагато краще. Спробуй і ти виконати ці п’ять найдієвіших вправ для зміцнення важливого органу ендокринної системи .
- Матсіасана
Це одна з поз йоги, яка дозволяє активізувати не тільки щитовидну і паращитовидні залози, але і всю ендокринну систему. Щоб виконати вправу, необхідно лягти на спину. Зігнувши ноги в колінах і притиснувши стопи до підлоги, слід прослизнути руками під ягодіцамі.Далее необхідно зробити вдих, і з’єднавши лопатки, підняти верхню частину тулуба. Наступний крок – закидання голови тому. У цьому положенні потрібно затриматися від 15 до 30 секунд.
- Уштрасана
Ця особлива асана допомагає поліпшити роботу щитовидної і статевих залоз. Також вона надзвичайно корисна при викривленні хребта і порушеннях сечостатевої системи.Щоб виконати вправу максимально правильно і ефективно, необхідно встати на коліна, і зафіксувавши їх на ширині таза, впертися стопами в підлогу. Потім слід відхилитися назад, і взявшись долонями за п’яти, закинути голову назад. У цій позиції потрібно затриматися на 30 секунд і постаратися дихати рівно.
- Бхуджангасана
Бхуджангасана, або поза кобри надає потужний ефект на гормональну систему людини. Вона стимулює функції надниркових залоз і благотворно впливає на роботу статевих органів. Стародавні перекази свідчать, що Бхуджангасана покликана розпалювати в людині внутрішній вогонь і пробуджать силу Кундаліні.Чтоби виконати цю асану правильно, необхідно лягти на підлогу обличчям вниз і впертися в підлогу стопами. Потім слід покласти долоні під плечі і повільно підняти корпус. Закинувши голову назад, необхідно затриматися в такому положенні на декілька дихальних циклів.
- Сарвангасана
Особливо корисна для тих людей, які страждають від захворювань дихальних шляхів. Також важливе значення поза свічки представляє для залоз внутрішньої секреціі.Чтоби виконати класичну вправу, досить лягти на спину і підтягнути ноги до живота. Потім слід відірвати таз від підлоги, і впершись у нього долонями витягнути ноги вгору. Тривалість виконання асани – 5 хвилин.
- Халасана
Халасана, або поза плуга сприяє зміцненню і омолодженню нервової системи організму. Вона активно стимулює роботу гіпофіза, а також залоз внутрішньої секреціі.Чтоби правильно виконати вправу, необхідно лягти на спину і витягнути руки за голову. Далі слід з видихом, без допомоги рук, підтягти коліна до грудей і вивести стопи за голову. Зачепившись долонями за стопи, слід простояти в такому положенні не менше 1 хвилини.
Дивись в цьому відео детальний майстер-клас з виконання цілющих вправ!
Важливо розуміти, що подібні вправи протипоказані людям, які страждають від гіперфункції щитовидної залози, захворювань хребта, травм колін, високого або низького тиску.
Здоров’я тобі і твоїм близьким! Не забудь поділитися корисною статтею з друзями.
Источник: reallife.com.ua