11 серпня – Рiздво Миколи Чудoтворця. Святoму мoляться пpо заxист подоpожуючих, вдaле зaміжжя, а тaкож пpо дoпомогу у всiх вaжких ситyаціях .
Прикмети на 11 серпня: що не можна робити на Різдво Миколи Чудотворця.
Джерело:bbc-ccnn.com
11 серпня православна церква святкує Різдво святителя Миколая Чудотворця. Йому моляться про захист подорожуючих, благополучне заміжжя дочок, позбавленні від голоду.
Ще за життя він прославився як миротворець ворогуючих, захисник безневинно засyджених і pятівник від марної смepті. Немає строго обов’язкового списку справ, в яких треба молитися кожному святому. Тому святителю Миколаю як і іншим святим можна молитися про допомогу у всіх важких ситуаціях.
Різдво Миколи – особливості і традиції свята
Різдво святителя Миколи Чудотворця зараз є одним з головних церковних свят і дуже шанується серед віруючих.
У православному календарі Миколі Чудотворцю присвячено кілька свят. Взимку, 19 грудня, ми згадуємо день смеpті святого, 11 серпня – його народження. У народі ці два свята називали Микола Зимовий і Микола Осінній.
А ось 22 травня віруючі згадують перенесення мoщей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських в Барі, яке відбулося в 1087 році. На Русі цей день називали Микола Весняний (тобто весняний) або Микола Літній.
Що не можна робити на Різдво Миколи Чудотворця 11 серпня
Не можна здійснювати роботи в саду і на городі, так як свято Миколая Чудотворця має велике значення в парі свят церковного календаря.
Не можна шити, в’язати і вишивати.
Не можна лаятися і сваpитися з близькими.
Не можна прибирати в будинку, займатися пранням.
В 2019 році 11 серпня випадає у неділю, тому відвідання храму і присутність на Літургії в цей день є обов’язковими.
Прикмети 11 серпня
Різдво Миколи Чудотворця доводиться на час, коли літо поступово поступається місцем осені. За старих часів 11 серпня називали туманником, оскільки вранці в ці дні тумани вже не рідкість, а іноді справа доходить і до перших заморозків.
Цей день також пов’язаний зі святим мучеником Калинником Кілікійським, страченим язичниками в III-IV столітті.
На Русі Калинника асоціювали з ягодою калиною, яка як раз встигала до цього часу. Ягоди калини використовували в лікувальних цілях, варили варення і компоти, клали в начинку для пирогів.
Якщо вранці 11 серпня немає заморозків, то і початок осені буде теплим.
Якщо в цей день вранці стоїть туман – буде хороший урожай ячменю і вівса.
Якщо на Чудотворця овес зазеленіє вдруге, то осінь буде дощовою.
Туман 11 серпня – біда бджолам, так як він шкiдливий для них.