У Зеленського заявили, що українці отримають по два гектари землі. Не всі українці знають, що по закону вони можуть мати додаткову землю для ведення особистого селянського господарства. Як селяни, так і містяни можуть стати власниками ділянок на території сіл та міст.
Проте, виявляється, стати власником такої ділянки не просто. На шляху — чиновники Держгеокадастру, які повідомляють, що вільної землі немає. Але після того, як Зеленський оголосив про відкриття ринку сільськогосподарських земель, у цьому питанні теж почалися зрушення. Але тепер все змінилося. Можна не тільки отримати, але і продати вже зараз, не чекаючи поки знімуть мораторій на продаж землі. Подробиці повідомляє today.
Статті 116, 118 і 121 Закону України “Про приватизацію” свідчать, що кожен громадянин України має право на земельну ділянку до двох гектарів для ведення особистого селянського господарства.
І це право не залежить від місця проживання людини. Землю можуть виділити там, де вона є. Тобто не лише у сільській місцевості, а навіть у мегаполісі та за його межами.
Згідно закону, процедура отримання є дуже простою. Громадянин просто повинен звернутися до місцевих органів влади відповідно своєї прописки. І вони мають виділити. Та є багато нюансів, які використовують для відмови представники місцевих органів влади та Держгеокадастру. Бо вже комусь її пообіцяли, отримавши вигоду для себе.
“Потрібно звернутися до місцевого органу виконавчої влади, написати відповідну заяву, і її зобов’язані розглянути, виділивши вам землю. Платити за це не потрібно, Але є підстави для відмови – відсутність вільної землі у веденні місцевої громади”, – пояснив голова адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.
Втім, у Зеленського повідомляли, що проведуть аудит державних земель. Крім того, в умовах її продажу, який анонсували вже у 2020 році, бажаючих отримати землю буде багато. Бо на цьому можна буде непогано заробити.
Але, як розповів юрист, землю, яку люди отримали для ведення особистого селянського господарства, вони можуть продавати вже зараз. Бо вона не відноситься до земель сільськогосподарського призначення.
“Можна продавати, дарувати, міняти, здавати в оренду, тобто, здійснювати ті ж дії, що і, наприклад, з квартирою”, – зазначив президент асоціації “Земельна спілка України” Андрій Кошиль.
Уже зараз в інтернеті можна знайти багато оголошень про продаж такої землі. Проте, поки що немає узгодженої ціни за гектар. Тому кожен просить за свій клаптик землі, що здумається.
“Ціни не впорядковані – вони залежать від населеного пункту, в якому продається земля”, — розповіли експерти.
Але з відкриттям ринку сільгоспземлі, все може змінитися. Якщо угіддя дозволять купувати іноземцям, то родючі землі із вигідним місцерозташуванням, можуть подорожчати в рази.
Якщо приведуть до порядку роботу Держгеокадастру та реєстру землі, то українці зможуть стати багатшими. У Зеленського заявили, що українці отримають по два гектари землі. І згідно законодавства, цю землю можна продати вже зараз та отримати додаткові фінанси до сімейного бюджету.