Подорожувати по різних містах світу без візи і перельоту можливо! В Україні, виявляється, є місця нічим не гірші ніж Шотландія, Нідерланди та Австрія!
Плебанівський віадук
Залізничний віадук біля села Плебанівка (Тернопільська область) був побудований австро-угорцями в 1896 році. Міст провідного типу має 9 арок з натурального каменю.
Схожа конструкція є в шотландському селі Гленфіннан. Віадук будували чотири роки: з 1897 по 1900 рр. Крім своєї краси міст відомий завдяки фільмам “Гаррі Поттер”. Саме по ньому головні герої їхали в Хогвартс.
Тернопільська область, Україна
Село Гленфіннан, Шотландія
Олешківські піски
Це місце часто, перебільшуючи, називають “українською Сахарою”, хоча по суті Олешківські піски не пустеля. Але 1612 з 2100 км² площі заповідника справді покрито барханами.
З’явилися Олешківські піски відносно недавно, в XVIII-XIX століттях, коли великі стада худоби прорідили, а місцями знищили рослинний покрив. Зараз це другий за величиною піщаний масив Європи.
Подібну місцевість можна зустріти на Близькому Сході в султанаті Оман. Піщана пустеля Рамлат-ель-Вахіба стала домом для кількох тисяч бедуїнів. Люди живуть тут в очеретяних хатинах і повстяних шатрах.
Херсонська область, Україна
Пустеля Вахіба, Оман
Млини в Водяниках
Дерев’яні млини в селі Водяники на Черкащині дуже схожі на старовинні вітряні конструкції, які стоять в голландському селі Кіндердейк (15 км на схід від Роттердама). Щоб побачити млини, побудовані в 1738-1740 рр., туристи їдуть в Кіндердейк весь рік. Водяники ж популярні лише взимку, і то завдяки гірськолижного курорту.
Черкаська область, Україна
Кіндердейк, Нідерланди
Озеро Синевир
Синевирське озеро розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Водойма, оточена ялинами і горами – символ Карпат.
Дуже схоже місце є в Австрії. Поблизу міста Трагес в регіоні Штирія знаходиться один з найкрасивіших і найчистіших водойм Європи – Зелене озеро. Хоча температура води не перевищує 7 градусів за Цельсієм, сюди приїжджають дайвери з усієї планети.
озеро Синевир, Україна
озеро Зелене, Австрія
Львів
Українське місто Лева туристи часто порівнюють з Прагою. В основному через староєвропейську архітектуру часів Австро-Угорщини. А ще Львів, як і Прага, виглядають дуже затишними завдяки теплому освітленню.
Львів, Україна
Прага, Чехія
Замок Паланок
Мукачівський замок, прозваний Паланком, на пару століть молодше свого європейського близнюка – замку Бургхаузен, перші згадки про який датовані XI сторіччям (про Бургхаузене писали ще в 1025 році). Замок Паланок свого часу служив королівською резиденцією і князівськими хоромами, потім був австрійським форпостом. Словом, його історія хоч і менш тривала, ніж у Бургхаузена, але не менш насичена.
Закарпатська область, Україна
Бургхаузен, Німеччина
Аккерманська фортеця
Білгород-Дністровська фортеця на скелястому березі Дністровського лиману була побудована в XIII столітті. За своїми оборонним якостям спорудження нічим не поступається знаменитим фортифікаціям Європи, а зовні дуже нагадує валлійський замок Конві.
Одеська область, Україна
Конуї, Уельс, Великобританія
Ужгород
Щоб помилуватися цвітінням сакури, необов’язково їхати до Японії. В Ужгороді ця вишня цвіте з кінця квітня по травень. Насолодитися чарівним явищем щорічно приїжджають тисячі туристів.
Закарпатська область, Україна
Атамі, Японія
Заліщики
На Тернопільщині є незвичайне місто Заліщики – колишній польський курорт. Річка в одному місці круто згинається, утворюючи меандр, посеред якого і лежить унікальне містечко. Це місце можна порівняти зі знаменитою “петлею Саара” у Німеччині, що протягнулася від Бессерінгена до Метлаха.
Тернопільська область, Україна
Метлах, Німеччина
Чернівецький університет
Будівлі одного з найстаріших університетів України – колишньої резиденції митрополита – були побудовані в 1864-1882 рр. Унікальний архітектурний комплекс входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича віддалено нагадує древній Оксфорд, де свого часу проходили зйомки “Гаррі Поттера”.
Чернівецький університет
Оксфорд, Оксфордшир, Великобританія
Джерело: merezha.info