21 вересня православні та греко-католики відзначають Різдво Пресвятої Богородиці на честь народження Діви Марії. У народі його називають Другою Пречистою або «осениною» — адже в цей день за народним календарем настає осінь.
Свято Другої Пречистої традиційно вважається жіночим святом, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду. Жінки, у яких немає дітей, готують обід i запрошують бідних, «щоб молилися Богородиці за їхніх дітей». Такі жінки також замовляють службу Божу в церкві, а після богослужіння запрошують людей до себе на обід.
Джерело:bbc-ccnn.com
Кажуть, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають, в цей день мають особливу силу. В цей день не можна нічого робити ні на полі, ні по господарству.
Головні заборони в день Різдва Пресвятої Богородиці
Як і в будь-яке інше велике церковне свято, на Різдво Богородиці не можна виконувати важку фізичну і брудну роботу по дому: не можна шити, вишивати, прати, прибирати, мити, а також копати, рубати, лагодити, будувати тощо.
Крім того, в свято в жодному разі не можна лаятися, злитися, скандалити і лихословити – цим ви можете розгнівати Богородицю. Якщо конфлікту не уникнути, постарайтеся вирішити його мирним шляхом, шукайте компроміси.
У день Різдва Пресвятої Богородиці не варто вживати в їжу м’ясо і пити алкоголь.
Цікава заборона стосується залишків їжі після того як сім’я пообідає – їх не можна викидати, а слід віддати домашнім тваринам.
Цього святого дня не можна проходити повз жебраків і тих, що просять, не подавши їм їжу або милостиню. Особливо ця заборона стосується жінок, інакше вони можуть стати безплідними.