Міністр розвитку громад і територій Альона Бабак заявила, що опалювальний сезон в усіх містах України повинен початися вчасно
Крім того, президент Володимир Зеленський доручив профільним відомствам доповісти про стан підготовки до опалювального сезону не пізніше 20 вересня, передає “24 канал“.
“До 20 вересня 2019 року профільні відомства повинні доповісти про забезпечення підготовки до опалювального сезону, зокрема про чітке графіку накопичення достатньої кількості енергетичних ресурсів (газу та вугілля), готовності регіонів до зимового періоду. Надалі повинен проводитися щотижневий моніторинг”, – відзначав глава держави.
Українське законодавство передбачає, що опалювальний сезон повинен стартувати тоді, коли середньодобова температура повітря протягом 3 днів становить нижче 8 градусів тепла.
При цьому “Нафтогаз” попередив 133 виробників тепла, які мають заборгованість і не виконують вимоги щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу на пільгових умовах.
Зокрема, опалювальний сезон може зірватися в наступних містах:
Вінниця, Могилів-Подільський, Дніпро, Жовті Води, Кам’янське, Магдалинівка, Новомосковськ, Павлоград, Кривий Ріг, Бахмут, Краматорськ, Новгородське, Яковлівка, Маріуполь, Житомир, Новогуйвинське, Бердянськ, Біленьке, Івано-Франківськ, Калуш, Тисмениця, Київ, Біла Церква, Богуслав, Бородянка, Боярка, Бровари, Бурти, Васильків, Вишгород, Ірпінь, Коцюбинське, Мала Вільшанка. Переяслав-Хмельницький, Ржищів, Сквира, Софіївська Борщагівка, Чубинське, Кропивницький, Світловодськ, Первомайськ, Сєвєродонецьк, Львів, Яворів, Червоноград, Миколаїв, Одеса, Подольск, Роздільна, Таїрове, Усатове, Біляївка, Іллічівськ, Овідіопольський, Полтава, Лубни, Кременчук , Рівне, Острог, Суми, Конотоп, Охтирка, Ромни, Шостка, Харків, Рогань, Чугуїв, Херсон, Олешки, Дунаївці, Ізяслав, Хмельницький, Шепетівка, Чернівці, Чернігів, Ніжин, Черкаси, Сміла.
Раніше в НАК «Нафтогаз» розповіли, що у вересні ціни на газ в країні знизяться на 3,4% в порівнянні з тими, що були встановлені в серпні. Нова ціна розраховувалася відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.
Варто відзначити, що з 1 листопада 2018 року ціна на газ в Україні виросла з 6,9 до 8,5 грн за кубометр. Це було однією з умов продовження співпраці нашої країни з МВФ. У той же час, команда Володимира Зеленського закликала «Нафтогаз» і Кабмін провести консультації з МВФ і знизити ціну на газ для населення.
Нагадаємо і про те, що експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп, розповів чому після введення «Північного потоку-2» та інших «потоків» Україна втратить левову частку транзиту російського газу в Європу і про недалеке майбутнє енергетичного сектора України в цілому.
Так на запитання інтерв’юера про те, чим загрожує для України будівництво «Північного потоку-2», експерт відповів:
«Потік вже добудовують, третина маршруту вже прокладена, використовуватися в цьому році ще він не буде, десь з 2022 року використовуватися, фактично – Німеччина буде відповідати за його використання».