У Кабміні мають намір зменшити заробітні плати депутатам, прокурорам та суддям.
Такі зміни готують в Мінсоцполітиці.
Зазначається, що цим посадовцям пропонується скасувати прив’язку зарплат до прожиткового мінімуму. Якщо його збільшуватимуть, то доходи цих службовців зростати не будуть.
В цілому від прожиткового мінімуму відв’яжуть понад 150 видів соціальних виплат і фінансових показників.
Зараз між цими виплатами існує пряма залежність: якщо підняли прожитковий мінімум, то зростають і прив’язані до нього зарплати. Навіть якщо вони і без того високі.
“НАПРИКЛАД, ЗАРПЛАТА СУДДІ ВЕРХОВНОГО СУДУ 75ХПМ = 160 000 ГРН. ПІСЛЯ НОВОВВЕДЕННЯ ЗАРПЛАТА АВТОМАТИЧНО ПЕРЕСТАНЕ ПІДВИЩУВАТИСЯ. А НАДЛИШКИ ГРОШЕЙ, ЩО З’ЯВЛЯТЬСЯ, МОЖУТЬ БУТИ В ПОДАЛЬШОМУ СПРЯМОВАНІ НА СОЦВИПЛАТИ ГРУПАМ НАСЕЛЕННЯ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ЇХ БІЛЬШЕ”.
Юристи кажуть, що таке нововведення переводить оплату праці в деяких професіях на ручне управління.
“ПРОПОНУЄТЬСЯ ВІДОКРЕМИТИ ДІЙСНО НУЖДЕННИХ ВІД УСІХ ІНШИХ. АДЖЕ ІДЕОЛОГІЯ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ ЛЕЖИТЬ У СОЦІАЛЬНІЙ ВИПЛАТІ, А НЕ В ІНСТРУМЕНТІ ІНДЕКСАЦІЇ ДЛЯ ПОДАТКОВОЇ, ШТРАФІВ, ЗАРПЛАТ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ, СУДДІВ І Т.Д. ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТ МОЖЕ БУТИ ОБ’ЄКТИВНИМ ТІЛЬКИ ЗА РАХУНОК РОЗРОБКИ KPI. БУЛО Б ЛОГІЧНО РОЗРОБИТИ КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ І ВВАЖАТИ ДЛЯ КОЖНОГО ВИПАДКУ ІНДИВІДУАЛЬНО”, – ВВАЖАЄ ПАРТНЕР ЮК “НАКАЗ” АРСЕНІЙ САЛАЛАЙКО.
А ось інші експерти вважають, що відв’язування прожиткового мінімуму від держвиплат потрібна, щоб не підвищувати інші соцвиплати. Наприклад, субсидії. Причина в тому, що бюджет може не витримати їх автоматичне підвищення слідом за прожитковим мінімумом.
“ПОДИВІТЬСЯ НА СУБСИДІЮ ПО ЖКГ, ТІЛЬКИ ПО КИЄВУ ЗА МИНУЛИЙ РІК ВІДМОВЛЕНО 107 ТИСЯЧАМ СІМЕЙ. А ПОПЕРЕДУ ЩЕ ВЕРИФІКАЦІЯ. ВІДВ’ЯЗКА ВІД МІНІМУМУ – ФОРМА ВІДМОВИ ДЕРЖАВИ ВІД ПОТОЧНИХ СОЦІАЛЬНИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ. МОЖЛИВО В БЮДЖЕТІ 2020 ВОНИ ПЕРЕГЛЯНУТЬ ЦІ 150 ВИДІВ ДОПОМОГ І НАВІТЬ ДЕЯКІ ПІДНІМУТЬ, АЛЕ В 2021 І ДАЛІ БУДУТЬ ПІДНІМАТИ ЇХ НАБАГАТО МЕНШЕ, НІЖ САМ РІВЕНЬ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ. ТАК БУЛО З ВІДВ’ЯЗКОЮ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ ВІД МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ”, – РОЗПОВІВ СТАРШИЙ АНАЛІТИК ІНСТИТУТУ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ В’ЯЧЕСЛАВ ЧЕРКАШИН.