Традиційно для освячення на Стрітення воду набирали у ще невживану посудину, несли до церкви, а потім зберігали вдома на покуті. Вважалося, що стрітенська вода, як і йорданська, має цілющу силу: помічна при різних недугах, негараздах у родині, вона оберігає від «злого» ока. Джерело
Свяченою водою напували худобу, кропили подвір’я. Її вважали найбільш помічною при хворобах та для подорожуючих. Найчастіше її використовували від вроків, пристріту, злого ока.
Колись стрітенську воду також збирали з бурульок: їх розтоплювали, й та вода уже вважалася особливою. За повір’ям, така вода цілюща і лікує від багатьох напастей. Вірили, що вона загоює рани і внутрішні захворювання, рятує від злого ока, пристріту і відьом.
Коли нападав пристріт, то брали стрітенську воду і несподівано лили на людину так, щоб вона не бачила. Потім тепло вкривали її. Вона мала заснути, тоді прокинеться здоровою.
Стрітенською водою кропили синів, яких відряджали на війну, та чумаків перед далекою дорогою. Пасічники окроплювали нею вулики на початку сезону, а господарі – худобу під час першого вигону на пасовисько.
Фото з вільних джерел