Про шкоду гаджетів для здоров’я не говорить тільки ледачий, але вчені зруйнували популярне твердження, пише ПОЛІТЕК.
Деякі дослідження висловлювали думку про те, що надмірне використання смартфонів погано впливає на ментальне здоров’я, особливо на дітей і підлітків. У новому масштабному дослідженні британські вчені спростовують популярну думку.
Вчені з Оксфордського університету використовували дані про більш ніж 17 000 дітей зі всієї Ірландії, Великобританії та США, щоб оцінити вплив гаджетів на них. Результати показали: девайси не мають відношення до благополуччя дітей, навіть якщо вони використовують їх безпосередньо перед сном.
Команда вчених висловила надію, що їх докази допоможуть громадськості і ЗМІ не поширювати неправильні дані і заспокоїти схвильованих батьків.
«Не дивлячись на те, що психологічна наука може бути потужним інструментом для розуміння зв’язку між використанням гаджетів і благополуччям підлітків, вона, як правило, не в змозі дати прозорі і об’єктивні результати з приводу цифрових технологій», – говорять учені.
Зокрема, вчені спростували припущення, що «синє світло» від пристроїв шкідливий і може порушити сон.
«Полеміка навколо використання гаджетів і підліткового благополуччя завжди страждала від занадто умовних даних, і нове дослідження спростовує ці дані, – говорить доктор Макс Деві з Королівського коледжу педіатрії та дитячого здоров’я, який не брав участі в дослідженні. – Аналіз є надійним і передбачає, що загальний вплив на населення занадто мало, щоб говорити про нього, як про проблему суспільної охорони здоров’я ».