Архітектор з 15-річним стажем ділиться порадами, як заощадити при будівництві нового будинку
Згодом більшість людей починає цінувати тишу, спокій і комфорт. Галасливі мегаполіси, в яких вічно хтось кудись поспішає, спізнюється, намагається скрізь встигнути – доля непосидючість молоді. Зрілі люди вважають за краще власні будинки в передмісті або на околиці міста .
І ось ти вже достатню кваліфікацію з рахунком в банку і бажанням втекти від вічно свердлячих сусідів, гавкають собак і дітей, що плачуть за стіною. Твій вибір – купити ділянку і побудувати будинок своєї мрії. Однак тільки на словах це здається просто. Стикаючись з подібним, багато хто робить помилки, через які будівництво затягується на роки, а результат не виправдовує очікування.
Щоб не витрачати даремно свої гроші і час, послухай поради архітектора з багаторічним досвідом. На рахунку Олександра 15 років роботи і близько 500 будинків. Він точно знає, як потрібно будувати.
Будинок в першу чергу потрібно будувати для себе
90% людей поняття не мають, який будинок вони хочуть. Хтось звертається до фахівців для розробки дизайну, хтось вибирає на свій смак. Головна помилка – все в першу чергу думають про фасаді, хоча потрібно починати з проекту об’єкта.
« Я відмовляю людей будувати будинки в кілька поверхів. Це все нісенітниця! Нормальний будинок повинен бути одноповерховим, з нульовим цоколем. Головне – зробити дах з виносом мінімум на 1,5 метра.
Ваш будинок не знадобиться вашим дітям. Життя зараз йде в такому темпі, що не знаєш, де виявиться наступне покоління. Тому потрібно будувати для себе », – переконаний фахівець.
Не турбуйся про дрібниці і вмій економити
Найдешевше побудувати одноповерховий будинок-комплекс під одним дахом, так можна заощадити десятки тисяч доларів. Не варто також замовляти дорогий дизайн у всяких «модних» фахівців. У підсумку виявиться так, що в будівельному не буде в наявності плитки, ламінату або ще чого потрібного кольору і доведеться вибирати з того, що є.
Не варто також переоцінювати свої можливості. Деякі диваки влазять у борги, але в підсумку будівництво не просувається. Грошей не вистачає, справа затягується на роки.
Професійна бригада – запорука успіху
Наші будівельники звикли котити бочку на тих, хто займався об’єктом до них. Приходять штукатурщики і самими невтішними словами відгукуються про мулярів, за ними приходять плиточники і проклинають штукатурщікі. А працюють вони як-небудь. Повний день працювати не хочуть ще й гроші вперед вимагають.
Найкраще брати людей за рекомендацією знайомих, які залишилися задоволені їх роботою. Так хоч якась гарантія якості буде.
Гарненько продумай майбутнє планування
Будинок в першу чергу повинен бути зручним , а вже потім – красивим. Фасади будують для гостей і перехожих, а інтер’єр – для себе.
Типовий приклад від Олександра: « Вікна кухні повинні виходити на дорогу. Там ми часто проводимо час і легко зможемо помітити гостей біля хвіртки. Місце для шашлику треба ставити там, де можна помилуватися заходом. Чи не тягати ж з собою мангал і стільці по всій ділянці! »
Басейни і гаражі – непотрібна розкіш
« Жінки зазвичай переконують чоловіків в тому, що сім’ї просто необхідний басейн. У підсумку виходить так, що спочатку їм користуються кожен день, а через місяць зовсім про нього забувають. Гроші витрачені даремно. Немає у нашої людини часу на нескінченні откісанія в водичці », – запевняє архітектор.
Такої ж думки фахівець і про гаражах: « У мене їх чотири, і всі в результаті забиті якимось мотлохом. Така ж ситуація і у знайомих. Помічають, що людям просто лінь по кілька разів на день відкривати і закривати ворота. Та й місця вони багато займають ».
Олександр зізнається, що його часто лають за надто утилітарний стиль будинків, які він будує. Він відповідає, що поставив перед собою завдання робити вдома практичними і якісними, а зовсім не красивими.
Якщо ти в процесі спорудження будинку або замислювався про те, щоб спорудити собі житло в майбутньому, то не забувай поради Олександра. Особливо цінними вони будуть для тих, хто обмежений у коштах.
Джерело: videoboom.cc