Пропозиція оподатковувати гектар пайової землі податком у 1,5 тис. грн. на рік може означати примушення селян до того, щоб вони продавали свої паї
Про це економіст Борис Кушнірук розповів в ефірі Еспресо.TV.
«Пропонується оподатковувати гектар землі податком щорічним у 1,5 тис. грн. Бо на думку народних депутатів, можливо частково це і справедливе рішення, що ці землі в реальності здаються в оренду, але не офіційно. Жодних доходів в державний і місцевий бюджет від цього не надходить. Це офіційне підґрунтя для подібної пропозиції», — пояснює Кушнірук.
За його словами, це означає витискання, примушення селян до того, щоб вони продавали свої землі й відмовлялися від них. У цьому стають саме зацікавленими ті, хто готовий скуповувати ці землі.
«Тому на моє переконання, якщо держава опікується цими дрібними доходами, то, на мій погляд, вони не є визначальними. Селяни, якщо вони навіть здають щось в оренду в тіньовому секторі, то, на мій погляд, держава могла б з цим погоджуватись. Виходячи з того, що для більшості селян, людей похилого віку це одне з джерел їх доходів. І фактично у них хочуть забрати ці доходи. Бажання витиснути селян з землі, тобто примусити їх продавати свої паї – справді дуже суттєва проблема», — додав економіст.