Уроки коноравірусу: як Тайвань перемагає Європу та стає однією з найбільш безпечних держав у світі
Цими днями увага світових медіа прикута до офіційного Тайбею, який виходить у світові лідери протидії коронавірусу (а також – комуністичному вірусу), незважаючи на бойкот Пекіну у ВООЗ. У минулому я багато писав про досягнення та перемоги Тайваню та те, чому Україна має негайно встановити дипломатичні відносини з цією державою. Наступний пост – спроба довести свої словам практичними прикладами.
Варто почати з того, що Тайвань не є членом ВООЗ, оскільки КНР блокує будь-яку можливість вступу де-факто незалежної держави у міжнародні організації. У 2017 році китайські лобісти добилися заборони участі Тайваню у щорічній Всесвітній асамблеї охорони здоров’я – головного органу ВООЗ з формування міжнародної політики в сфері медицини. Через ті самі дії комуністів, Тайвань був виключений з усіх надзвичайних нарад і зустрічей ВООЗ щодо подолання спалаху китайського материкового коронавірусу.
Під час загострення кризи у лютому, тайванські експерти були допущені до онлайн-участі у форумі ВООЗ щодо подолання інфекції: Пекін відразу заявив, що надав дозвіл на це, у той час, як Тайбей повністю заперечив брехню комуністів та пояснив, що їхня участь у конференції – наслідок прямих перемовин з ВООЗ.
«Отримання своєчасної інформації дуже важливе для нас… Ми також маємо повідомити ВООЗ, що Тайвань не може поширити свій успішний досвід, якщо нам забороняють брати участь у цій роботі», – заявила речниця Кабінету міністрів Тайваню.
Наразі життя на Тайвані йде нормальним чином, офіси та школи працюють, як і ресторани, тренажерні зали та кафе. І це – у безпосередній близькості до КНР, Південної Кореї та Японії, де вірус нещадно забирає життя людей. Всього на Тайвані за весь час зафіксовано 48 випадків зараження та лише 1 смерть. У світових масштабах, Тайвань має найнижчий показник захворювання на коронавірус – 1 особа на 500 000 людей, і це, враховуючи геолокацію.
Уряд Тайваню стверджує, що китайська епідемія 2003 року (SARS), що, поширившись з КНР, вбила десятки тайванців, навчила багатьом речам. Зокрема, з моменту початку епідемії в Ухані, уряд встановив посилений прикордонний контроль та негайно заборонив експорт захисних масок.
«Епідемія SARS навчила нас бути крайнє скептичними щодо інформації, яку надає КНР. За ці уроки ми сплатили величезну ціну, і це той досвід, якого нема в інших країн», – пояснив декан одного з медичних коледжів.
Так чому Україна, США та ЄС мають повчитися у Тайваню?
🔸 Проактивність
Тайвань першим у світі відреагував на поширення смертельного вірусу в КНР та розпочав негайні заходи. Вже 31 грудня 2019 року уряд розпочав перевірку всіх, хто прибував з Уханю до Тайваню. Незважаючи на повну протидію з боку КНР, Тайвань добився направлення спеціальної місії до Уханю, аби провести власні перевірки.
«Вони не дали нам побачити те, що приховують. Наші експерти, проте, переконані: ситуація є не оптимістичою», – пояснює речниця Кабміну.
Відразу після повернення команди до Тайбею, уряд розпочав підготовку лікарень та дії з виявлення усіх, хто був у зоні ризику. Це суттєво запобігло поширенню китайського коронавірусу.
🔸 Оперативність органів публічної адміністрації
Уже 20 січня Тайвань відкрив Центр реагування на коронавірус на чолі з міністром охорони здоров’я. Він займається не тільки фактами виявлення вірусу та розслідування його причин, але й курує роботу інших міністерств у цьому питанні, працює з муніципалітетами, а також координує негайний розподіл коштів, мобілізацію фахівців та проведення інших санітарних превентивних заходів.
🔸 Реактивність та жорсткість
Тайвань став першою країною в світі, яка заборонила сполучення з Китаєм (26 січня). Виняток – повернення громадян Тайваню додому.
🔸 Використання технологій
Після китайської епідемії 2003 року, усі аеропорти Тайваню обладнані детекторами тепла для вимірювання температури тіл усіх присутніх. Це дозволяє швидко фіксувати небезпечні випадки.
За допомогою qr-технологій, громадяни мають повідомляти про симптоми та відправлятися на 14-денний домашній карантин. Операт ивні сили відслідковують ці випадки та самостійно приходять до домівок потенційно заражених для лікування. За невиконання цих дій – великий штраф. При цьому, людям не треба самостійно робити щось більше, ніж просто закритися вдома.
🔸 Забезпечення інструментами
Уряд надшвидко мобілізував виробників та добився того, аби кількість масок і іншого необхідного знаряддя була доступною для кожного громадянина республіки.
🔸 Інформаційні кампанії та вихованість
Щогодини уряд надає інформацію про ситуацію з коронавірусом, шляхи його розповсюдження та інші базові речі, які унеможливили поширення китайської хвороби на Тайвані. Також уряд наголошує, що відповідальність за власне здоров’я лежить на людях, саме тому всі заклади – школи, офіси, спортзали – фіксують температуру всіх відвідувачів. У тому числі батьки дітей вимірюють температуру дитини щоранку.
🔸 Страхування
Після подолання вбивчої епідемії з Китаю 2003 року, Тайвань навчився багатьом речам, у тому числі – розробив спеціальну страхову систему для подібних епідемій. Зокрема, страхування покриває все лікування, а також зарплату на час самоізоляції та карантину.
Чи гідний Тайвань міжнародного визнання – це питання до нас усіх. Адже тільки Верховна Рада України може змінити ситуацію і почати працювати не з брехливим Пекіном, а чесним Тайбеєм.
Ліберальний уряд Цай Івень довів, що Тайвань здатен перемагати там, де не може перемогти розвинутий Захід і навіть Японія. Це урок, який має нас навчити. Подумайте про це тоді, коли наступного разу будете голосувати за нинішні партії, передбачаючи те, як вони будуть працювати для України та українського народу.
Джерело:bbcccnn.org