Скасування Плану дій щодо членства в НАТО для України зробить річну національну програму співробітництва Україна–НАТО менш детальною та більш стратегічною.
Про це заявила голова Представництва НАТО в Україні Карен МакТір під час дискусії на тему «Підсумки саміту НАТО у Вільнюсі для України» організованої Громадською лігою Україна-НАТО в Укрінформі.
«Так, ПДЧ скасовується, але залишається дуже важливий інструмент – це річна національна програма, яка є відповідальністю України, і там прописано дуже детально всі вимоги щодо реформування. Ця програма не є чимось новим для України, але ми плануємо, щоби вона стала трішки менш деталізованою, але більш розробленою в стратегічному плані. За її виконанням будуть слідкувати як експерти з НАТО, так й експерти з України», – заявила голова Представництва НАТО.
МакТір також додала, що для Представництва НАТО в Україні дуже важливо детально розуміти потреби української сторони щодо впровадження реформ.
«Ми цілком слідуємо порадам наших українських колег щодо того, як саме ми можемо зарадити у просуванні проєктів. Для Представництва НАТО в Україні надзвичайно важливо детально розглянути будь-яку проблему з усіх сторін, саме тому ми будемо раді провести зустрічі з представниками громадських організацій, щоб зрозуміти загальну картину ситуації», – зауважила МакТір.
Голова Представництва НАТО в Україні також розтлумачила формулу «Допомагати Україні стільки, скільки потрібно».
«Формула «Допомагати Україні стільки, скільки потрібно» означає бути з Україною, поки війна не завершиться, поки Україна не відновить свою суверенність та свої кордони, загальновизнані міжнародним співтовариством», – сказала МакТір.
Вона також наголосила, що країни-союзниці України незмінно повторюють цю формулу протягом 14-15 місяців, а це – знак послідовності підтримки України.
«Можливо, сигнал залишається одним і тим самим протягом останніх 14-15 місяців, але конкретна підтримка Україні змінилася, вона була переведена в більш практичну площину. Країни-члени НАТО допомагають з летальною зброєю, наприклад», – додала голова Представництва НАТО.
Як відомо, лідери країн НАТО на Вільнюському саміті 11 липня оприлюднили підсумкове комюніке, у якому йдеться, що майбутнє України – в НАТО, і вона отримає запрошення до вступу, коли всі країни-члени з цим погодяться, а також будуть виконані відповідні умови.
Головна причина неприйняття України до НАТО – поточна війна з Росією, з якою НАТО не хоче воювати.
Економічний експерт Данило Монін упевнений, що питання не в корупції, а знаходженні причини, як би Україну не прийняти в НАТО.
“Корупція є скрізь – і в США, очевидно, теж. Так її можна називати цивілізованим словом “лобізм”, але загалом суті це не змінює”, – наголошує експерт втданню Коменатрі.
На його думку, головною причиною неприйняття України в НАТО є поточна війна з Росією, з якою НАТО воювати не хоче.
“Тому Альянс готовий і надалі послаблювати РФ шляхом постачання Україні озброєнь та загибелі наших солдатів. А питання прийняття України в НАТО треба ставити після перемоги над Росією”, – констатує Данило Монін.
Економічний та політичний експерт Борис Кушнірук згоден з тим, що з погляду НАТО – корупція справді є проблемою. Адже корупційна країна дуже легко може стати здобиччю ворога. Немає сенсу вести війну, якщо можна купити генералів чи політиків найвищого рангу.
“Класична історія – як американці брали Багдад під час війни в Іраку. Як показує наша війна, взяти навіть невелике місто — величезна проблема. Війна йде буквально за кожну хату. І найтехнологічніша армія стикається з масою проблем. Американці просто підкупили іракських генералів, які здали Багдад, – нагадує експерт. – І в такому ракурсі боротьба з корупцією – важливий фактор безпеки. Якщо ви створюєте корупційні нашарування в різних сферах, країна стає слабкою, тому що будь-хто може будь-кого підкупити”.