5 серпня у Лондоні на домашній арені лондонського “Челсі” стадіоні “Стемфорд Брідж” відбувся благодійний матч на підтримку нашої країни Game4Ukraine. Честь виконати гімн України на ньому випала знаменитій співачці Джамалі. Проте багато українців розкритикували артистку за її “особливе” виконання “Ще не вмерла”.
Відповідне відео зірка розмістила на особистій сторінці в Instagram. Під публікацією зібралося чимало коментарів, в яких підписники намагаються пояснити Джамалі, що гімн – це не пісня, а тому власна інтерпретація з використанням великої кількості вокалізмів є недоречною (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).
“Співати гімн – це завжди дуже відповідально. А співати на стадіоні з трансляцією на 25 каналах більш ніж у 200 країнах та на багатомільйонну аудиторію – ще більше. Сьогодні мій гімн звучить урочисто, злітаючи над стадіоном. Так я тішуся, що кожного дня ми наближаємо нашу перемогу на очах усього світу. Для кожного, хто торкається гімну України своїми почуттями та пережитими емоціями, він стає особливою, його власною піснею. У цьому магія патріотизму: коли ти робиш це від душі, з любов’ю, можна побачити, як ти відриваєшся і буквально летиш від щастя, що “твою пісню”, твій гімн чує світ”, – підписала Джамала.
Співачка вирішила дещо поекспериментувати з музикою та власне виконанням. Це сподобалося далеко не всім українцям. Багато хто підкреслив, що гімн не варто змінювати, адже його виконує багатотисячна, а часом навіть багатомільйонна аудиторія, яка звикла до традиційного звучання. Деякі коментатори навіть написали, що Джамала зіпсувала урочисту композицію-символ.
“Голос неймовірний, безперечно, але! Якщо так кожен співак співатиме, вносячи свої фішки і змінюючи мотив гімну, то від гімну нічого не залишиться!”, “Гімн – це особлива пісня, тут не варто використовувати вокалізми. Не відчула душу”, “Якось щось не сприймається гімн у такій інтерпретації”, “До чого ці кривляння?”, “Критику важко сприймати. Але це гімн, а не пісня. Ви його виконали для себе, тому що решта на стадіоні прийшли на ваш концерт і не змогли заспівати всі разом. Вважаю, що потрібно заборонити міняти гімн”, “Гімн не пісня, а мелодія до Гімну була заснована ще в далекому 1863 році Михайлом Вербицьким, а не вами, тому, будь ласка, виконуйте Гімн згідно з його мелодією, а не на ваш розсуд!”, “Трохи передали куті меду. Якби це була просто пісня – супер, але гімн співають разом сотні людей одночасно і мені здається, що так багато мелізмів може викликати внутрішній дисонанс”, – залишають коментатори.