Зміна клімату може також збільшити популяцію медуз.
На півдні Філіппін прибережні води пляжів заполонили тисячі рожевих (томатних) медуз через відсутність туристів у зв’язку з кopoнавiрусом і каранатином.
Таке яскраве і незвичайне видовище зафільмував морський біолог Шелдон Рей Боко з австралійського Університету Гріффіта, повідомляє Newsweek.
У своєму твіттері він написав, що томатні медузи Crambione cf. Mastigophora заполонили пляжі Коронг Коронг у муніципалітеті Ель-Нідо, на півночі Палавана.
” alt=”” aria-hidden=”true” />
Зазвичай медузи з’являються в місцевих водах у кінці січня або в лютому, однак через поєднання різних природних факторів в цьому році медузи з’явилися на острові лише в березні.
Як повідомили в Департаменті навколишнього середовища і природних ресурсів Філіппін, медуз регулярно приносить в затоку Коронг Коронг океанічна течія. А оскільки місцеві жителі сидять по домівках на карантині, тварини залишилися недоторканими і стали процвітати на порожніх пляжах.
” alt=”” aria-hidden=”true” />
Також однією з причин “цвітіння” медуз могли бути і зміни клімату, оскільки медузи краще розмножуються у водах з більш низьким рівнем кисню, а надмірний вилов риби допомагає їм позбутися від конкурентів за їжу і від потенційних ворогів.
Так, у минулому місяці тисячі медуз Crambione mastigophora вимило на пляж острова Лабуан, недалеко від північного краю Борнео.
Як повідомляє видання, у 2007 році масштабне “цвітіння” зареєстрували в Ірландії. У той рік лілові медузи викликали задуха у більш ніж 100 000 лососів. А у 1999 році з острова Лусон на Філіппінах вивезли 50 вантажівок з медузами. Напередодні по всьому острову через желеподібних істот відключилася електрика. За словами влади, медуз засмоктало в механізми електростанції, розташованої недалеко від столиці Філіппін – Маніла.
Джерело:vsns.co.ua