Збройні Сили України рухаються за планом і реалізують завдання, які перед ними поставило командування. Війська здобудуть перемогу над окупантами країни-агресора Росії, однак потрібно більше зброї. Необхідні ракети з дальністю пуску до 200 кілометрів. Про це заявив заступник очільника Міністерства оборони Володимир Гаврилов.
Як повідомляє пресслужба Міноборони, Сили оборони України перехоплюють ініціативу у противника, але для нарощування переваги необхідні постачання далекобійної зброї. Потрібні ракети з дальністю 200 км.
“Всі наші військові плани реалізуються відповідно до оцінок. Головне в сучасній війні – це володіння обстановкою, щоб знати положення противника, а також мати можливості наносити високоточні удари на далекі відстані. Тобто мати зброю, яка здатна вражати противника на дальності до 200 км”, – зазначив Володимир Гаврилов.
Також він акцентував увагу на тому, що Україна працює над отриманням західних винищувачів F-16, які допоможуть захистити небо від ворожих ракет. Київ налаштований на перемогу у війні з агресором Москвою.
“Минуло більше року війни і ми впевнені, що переможемо російських загарбників, разом з нашими партнерами, які забезпечують нас всім необхідним”, – підкреслив Володимир Гаврилов.
Додамо, що командир другого штурмового батальйону Третьої окремої штурмової бригади, яка атакує ворожі сили на бахмутському напрямку, Дмитро Кухарчук в інтерв’ю українським ЗМІ пояснив, чому просування на ньому йде дещо повільніше, ніж на таврійському напрямі.
«Річ у тім, що просуватися повноцінно нам не дає брак закордонної техніки, давайте вже з вами говорити відверто і так як є» – чесно визнав Кухарчук.
Командир штурмового батальйону пояснив, що бригади, які наступають зараз на таврійскому напрямку, довгий час не воювали і «їх зарядили всім найнеобхіднішим, найкращою броньованою закордонною технікою, найкращими системами залпового вогню, найкращою артилерією», тому їхні сили і засоби набагато кращі.
«Якщо ж говорити про нас, то на бахмутський напрямок ми заїхали на початку січня, весь час там велися інтенсивні бої. І після того, як „вагнери“ пішли, інтенсивність не спала. Так, немає цих „м’ясних“ штурмів із їхнього боку. Але їх немає не через те, що вони не хочуть їх влаштовувати, вони могли би це робити силами Шторм Z. Питання в тому, що тепер ми просуваємося вперед, а вони займають оборону. Але просування може бути повноцінним виключно тоді, коли є достатні сили та засоби для цього. Якби у нашої бригади, наприклад, були Bradley, Paladin, Leopard, можна було би говорити про інтенсивніший наступ», — припустив він.
Кухарчук додав, що з тими силами і засобами, які є в українських військових на бахмутському напрямку, вони добре виконують свою роботу — відсувають ворога, розбили 72-гу бригаду РФ, а 57-ма бригада ворога «не дуже добре себе почуває».
Командир штурмового батальйону також заявив, що відсутність у них західної техніки не пов’язана з упередженим ставленням.
«Ймовірніше, просто ті бригади, які готувалися безпосередньо до цього процесу, отримали краще озброєння. Я це кажу без заздрощів, це нормальна історія для військового часу. Ми ж стояли в обороні довгий період часу для того, аби „вагнери“ не мали можливості просунутися далі, і теж зазнали дуже великих втрат у бронетехніці. Просто нас до цього (до наступу — ред.) не готували, але ми як штурмова бригада охоче взяли в цьому участь», — підкреслив Дмитро Кухарчук.