Верхня палата Конгресу США проголосувала за виділення допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95,3 млрд доларів, із яких 61 млрд призначений нашій державі. Тепер законопроєкт має підписати президент Джо Байден.
Зокрема законопроєкт передбачає:
Майже 14 млрд на купівлю американської зброї, для передачі Україні;
23 млрд на поповнення запасів Пентагону;
7 млрд на зміцнення позицій США в регіоні, щоб підвищити обороноздатність союзників;
Майже 9 млрд доларів економічної допомоги у вигляді позики.
Також законопроєкт передбачає передачу на потреби України заморожених активів Росії. Тепер документ відправлять на підпис Байдену. Раніше він говорив, що одразу підпише отриманий законопроєкт.
Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за допомогу Україні на 61 мільярд доларів. За законопроєкт проголосували 311 законодавців. Законопроект ще має схвалити Сенат (верхня палата). The Washington Post повідомила, що необхідне озброєння ЗСУ отримають менш ніж за тиждень після підписання ухваленого закону президентом Джо Байденом.
За словами голови сенатського комітету з питань розвідки США Марка Ворнера, далекобійні ракети ATACMS можуть бути поставлені в Україну «одразу як тільки завершаться ключові формальності».
Згода Конгресу на виділення фінансових ресурсів, необхідних для продовження допомоги Україні, не знімає з порядку денного принаймні дві проблеми, без вирішення яких неможливо закінчити війну проти російської агресії на прийнятних для України умовах. Про що саме йдеться – пише колишній посол України в США Олег Шамшур у статті «В Конгресі крига скресла. Що далі з допомогою Україні?».