Суперфуди – так називають продукти з високим вмістом корисних речовин. Ягоди годжі, матчу, кіноа, спіруліна, чіа – вважається, що без них ні добре виглядати, ні правильно харчуватися, ні вилікуватися від чого-небудь практично неможливо.
Не ведіться на екзотичні назви: у суперфудів і суперціна! Все необхідне організм може отримати і з наших рідних продуктів. Насіння льону, знайоме ще нашим прапрапредкам, насправді набагато корисніше, ніж горезвісне насіння чіа.
Головна перевага насіння льону – підвищений вміст в ньому ненасичених жирних кислот омега-3 (у 2 рази більше, ніж в риб’ячому жирі) і лігнанів – фітогормонів, необхідних для протистояння раку молочної залози.
Лікувальні властивості насіння льону
Завдяки особливому складу продукт позитивно впливає на весь організм. Насіння допомагає вивести токсини, знизити концентрацію холестерину в крові. Льон – чемпіон за вмістом селену, який, у свою чергу, володіє потужною протираковою властивістю.
Холодний настій насіння льону м’яко впливає на печінку і жовчний міхур, має легкий сечогінний і послаблювальний ефект, допомагає нейтралізувати наслідки різного роду інтоксикацій, підвищує лактацію у жінок, які годують груддю.
1 ст. л. насіння засипте в скляну ємність з кришкою, туди ж влийте 250 мл кип’яченої води кімнатної температури. Щільно закрийте кришку і впродовж 2-3 хвилин енергійно струшуйте ємність, потім залиште настоюватися впродовж 30 хвилин. Впродовж дня приймайте по 2-3 ст. л.
Гарячий слизовий настій насіння льону – №1 при гастриті. Обволікає стінки шлунку, знімає біль і запалення. Засіб ефективний при запальних захворюваннях горла і ротової порожнини.
Готують настій за аналогією з попереднім варіантом з тією різницею, що насіння заливають окропом. Приймають по 100 мл за 30 хвилин до прийому їжі.
Порошок насіння льону з медом допоможе заспокоїти сильний кашель і полегшити відходження мокроти. 100 г насіння перемеліть у кавомолці. Отримане борошно змішайте з 500 г меду. З’їдайте по 1 ч. л. засоби впродовж дня кожних 1,5-2 години.
Насіння льону для схуднення
Насісти на насіння льону дієтологи радять всім, хто бажає попрощатися із зайвою вагою. Додавайте в салати, гарніри, випічку, в подрібненому виді – в супи і рагу. Високий вміст клітковини, що діє як очисник кишківника, допомагає вивести шлаки і оздоровити мікрофлору. Обволікувальна властивість слизу насіння також на користь схудненню: перешкоджає всмоктуванню зайвих жирів.
Кисіль з насіння льону надовго пригнічує апетит, нормалізує рівень цукру в крові, сприяє правильному процесу обміну речовин.
2 ст. л. насіння льону всипте в емальований посуд. Влийте 3 стакани води і на невеликому вогні доведіть до кипіння. Варіть впродовж 10 хвилин, потім зніміть з плити. Кисіль можна не проціджувати. Для смаку додайте трохи лимонного соку і чайну ложку меду. Приймайте по 0,5 стакана теплого киселю за годину до їжі двотижневим курсом. Потім зробіть перерву на 7 днів.
Кефірний напій з порошком із насіння льону – засіб для схуднення з доведеною ефективністю. Легко справляється з голодом, очищає кишківник, сприяє швидкому спалюванню жирів.
1 ч. л. меленого насіння розмішайте в склянці густого кефіру. Для смаку додайте 0,5 ч. л. меду. Приймайте протягом тижня за 1-1,5 години до прийому їжі, замість перекусу або вечері. Впродовж наступного тижня збільшіть концентрацію порошку в кефірі вдвічі.
При усіх позитивних якостях у насіння льону є і протипоказання: синдром запаленого кишківника, камені в нирках і жовчному, фіброма матки, полікістоз яєчників, а також специфічна індивідуальна непереносимість.
На основі насіння льону готують косметичні засоби дивовижної омолоджувальної сили. Економія грошей і жодної зморшки. Ефект ліфтингу гарантований!