Подаємо мовою оригіналу:
Звучить класно, але…
Президент налаштований боротися з корупцією вкрай рішуче, він протягом тижня внесе законопроєкт про зміни до КПК, якими прирівняє «корупцію» в умовах війни до «державної зради», щоб топ-корупціонери сідали за ґрати надовше і щоб їх не випускали від заставу.
Звучить класно, погодьтеся? Мільйони людей, справедливо збурених корупцією, після такої заяви зраділи, багато з них уже голосно кричать «Ура, нарешті!» Але…
Далі пишу для тих, хто спроможний думати, аналізувати і робити власні висновки.
Дам Вам одразу мій власний, ясна річ, субʼєктивний висновок:
Ніякої рішучої боротьби з топ-корупцією після такої президентської ініціативи — не буде і бути не може.
Навпаки, всі топ-корупціонери, вони ж «любі друзі», будуть виведені з-під відповідальності й покарання не понесуть. Більше того, пропоновані зміни до КПК власне і придумані для прикриття «своїх» від можливих загроз з боку нехай не повністю, але принаймні напів-незалежного НАБУ.
Чому роблю такий висновок? А тому що за переведенням «корупції» в категорію «державна зрада» далі буде що? Вірно, НАБУ слідчі дії проти топ-корупціонерів має зупинити (тепер уже на нових «законних» підставах) і передати матеріали кому? Вірно, передати їх в СБУ (адже «державна зрада» це її підслідність), а та вже далі вестиме (або не вестиме) своє власне розслідування.
Ми знаємо, що СБУ не є і не може бути незалежною структурою в принципі, вона повністю підконтрольна кому? Вірно, СБУ підконтрольна Президенту, або ж ширше — Банковій, де давно сидять дуже активні антикорупціонери на кшталт єрмаків з татаровими. Коло замкнулося? Бо хто ж тепер посміє і хто дозволить карати «своїх»?
А що ж буде з НАБУ, якщо Рада підтримає цю законодавчу ініціативу? За НАБУ залишать право розслідувати дрібні корупційні злочини, аби вони лишень не чіпали топових «любих друзів». Ми для цього створювали НАБУ і цього від нього очікували? Напевно ні.
Що ж робити? Я вважаю, що цю ініціативу, яка класно звучить, але може спричинити вкрай негативні й небезпечні для воюючої країни наслідки — треба зупинити.
Зупинити для того, щоб виграти війну, і для того — щоб не програти мир після війни.