Кожен прийом їжі — це зміни в тілі. Іноді тіло змінюється в кращу сторону, іноді в гіршу, але безслідно не минає жоден сніданок, обід або вечеря. Чи варто говорити про те, що старіння організму багато в чому залежить від нашого меню?
Лейтмотив більшості статей про здорове харчування — повторення аксіоми про те, що чіпси, газовану воду, барвники, солодке, смажене і жирне призводять до швидкого зношування організму і ожиріння. Ми вирішили відступити від цього сценарію і розповісти про звичні продукти, які не прийнято вважати отрутою, але які накидають нам від 5 до 20 років.
Старість і продукти
На питання, як саме старіє організм, достовірно не відповість жоден вчений. Однак незліченні експерименти підштовхнули провідні уми до висновку: є продукти, які продовжують молодість, а є продукти, які наближають старість.
Зморшки з’являються від солодкого
Якщо бути точнішим, цукор глікірує колаген, завдяки якому наша шкіра така еластична. Він обліплює нитки колагену, склеює їх, блокує і робить нездатними до відновлення. Це призводить до того, що шкіра не розгладжується, а тільки «мнеться».
Крім зморшкуватої шкіри зайвий цукор провокує набір ваги, окислення внутрішніх органів, розвиток хвороб зубів і серцево-судинної системи. Мова не про цукор в чистому вигляді, а про продукти з його високим змістом.
Трансжири призводять до старіння мозку
Філософським питанням про те, що важливіше, залишатися при здоровому тілі або тверезій пам’яті, можуть не задаватися ті, в чиєму раціоні регулярно присутні трансжири. Вони буквально прирікають мозок на повільну смерть — Альцгеймер.
Вміщені в випічці, напівфабрикатах і дешевій олії трансжири впливають на склад крові. Підвищується рівень ліпопротеїнів, які відкладаються у вигляді білкових бляшок в мозку, блокуючи нервові клітини. Когнітивні розлади починаються зі слабкої пам’яті. Поступове забування поширюється не тільки на інформацію ззовні, а й на базові навички: вміння формувати пропозиції, концентруватися на деталях, орієнтуватися в просторі.
Ковбаса псує судини
Розвиток атеросклерозу у людей молодого віку можлива тільки завдяки таким продуктам, як ковбаси. У всьому винна велика кількість фосфору, який додають виробники ковбасних виробів, щоб вони залишалися соковитими.
Фосфатні сполуки засвоюються на 90%, на відміну від натурального фосфору, який міститься в яйцях і засвоюється лише на 40%. Потрапляючи в організм, він утворює сполуки з кальцієм, відкладаючись в артеріях. Таким чином, судини тридцятирічних іноді можуть відповідати сімдесятирічному віку.
Молоко руйнує кістки
Здавалося б, кальцій! Розвиток дітей безпосередньо залежить від молочних продуктів, які беруть участь в побудові скелета. При цьому зверніть увагу, що з віком у багатьох розвивається несприйнятливість лактози, особливо у чоловіків. Більшості просто не хочеться пити молоко після третього десятка років. Це не випадково!
Лактоза — особливий вид цукру, який викликає запалення і окислення кісткової тканини. Вона дуже повільно руйнує її, роблячи крихкою. За статистикою з 60 000 людей частіше ламають кістки ті, хто випиває близько трьох склянок молока в день. Значно краще показники у тих, хто обмежується однією склянкою.
У комплексі ці продукти впливають згубно: не тільки обличчя, але і весь організм старіє набагато швидше. Їх кількість потрібно звести до мінімуму, а місце, що звільнилося в меню, заповнити свіжими овочами та фруктами, крупами і морепродуктами. Вчені з’ясували, що саме їх наявність в раціоні здатне «зупинити час». А як вважаєте ви?