Дмитро Кулеба розповів, що 29 серпня був у Швеції, а вже 30 – прибув до Чехії. Минулий день був важливим та сповненим хвилювань. Люди стежать за подіями на Півдні України.
Глава МЗС України наголосив, що дипломатичний наступ на Півночі Європи також ніхто не скасовував. Україна отримала від Швеції 29 серпня черговий пакет військової підтримки. Вже працювали над тим, на що саме спрямують гроші.
Кулеба також озвучив у Швеції конкретні позиції, на які очікує Україна. Потрібно отримати саме те, що найбільше потрібно на фронті.
Важливою темою також було головування Швеції в ЄС у першому півріччі 2023 року. Кулеба наголосив, що важливо, аби це був час великих рішень щодо членства України в ЄС.
Кулеба про візит до Чехії.
Глава МЗС України розповів, що триває його візит до Чехії. Вже 31 серпня Кулеба візьме участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС. Там обговорять підтримку України зброєю, а також нові санкції проти країни-окупантки. Зокрема, візи для росіян.
Деталі про зустріч у Празі.
Під час дводенної зустрічі у Празі очільник МЗС країн ЄС обговорять обмеження для російських туристів. Зокрема, ЗМІ повідомили, що ЄС має намір призупинення дію угоди про спрощення візового режиму з росією, яку підписали у 2007 році.
Тривають активні дискусії щодо скасування росіянам туристичних віз до країн Європейського Союзу. Існує варіант, що в’їзд до Європи заборонять не всім росіянам, а тим, хто відкрито підтримує російську агресію проти України.
У ЄС вже найближчими днями мають обговорити питання призупинення дії угоди про спрощення візового режиму з росією. Це передбачатиме більші складнощі та серйозніші перевірки охочих подорожувати Європою. Однак і тут є 2 важливих нюанси. Про це розказав політолог Володимир Фесенко.
Насамперед потрібно чітко визначити, що відомі пропагандисти чи знакові діячі російської політики та державної влади, які активно підтримують війну, до Європи потрапити не зможуть. Політолог зауважив, що більшість з них вже входять до санкційних списків.
Другий нюанс є складнішим – потрібно підготувати та узгодити процедури перевірки, згідно з якими й визначатимуть, чи видавати візу. Це більше стосується рядових росіян, багато з яких, як показують дані соціологів, також підтримують війну.
Фесенко розповів, що у багатьох країнах вже вигадують варіанти та роблять спроби проведення “фільтрації” росіян. До прикладу, в країнах Балтії коли людина звертається за візою, прямо та офіційно запитують про її ставлення до війни росії проти України. Відповідь може стати підставою для відмови, однак, розуміючи це, росіяни можуть і брехати.
Політолог вважає, що можна перевіряти людей у соціальних мережах, адже багато хто висловлює там свої думки та демонструє своє ставлення. Так можна з’ясувати, підтримує людина війну, виступає проти або ж просто пасивно мовчить.
Хочете поїхати до Євросоюзу – платіть.
Є й ще одна пропозиція, як сказав Фесенко, “з народу”. Її суть у тому, щоб ввести збільшену плату за видачу європейських віз для росіян. Але головне – аби ці гроші йшли у спеціальний фонд підтримки України, наприклад, на її відновлення після війни. Відтак, російський громадянин, який має бажання поїхати до Європи, фактично сам спрямовуватиме гроші Україні.
Це і нам допоможе, і водночас буде викликом, випробуванням для росіян. Ти підтримуєш війну, але будеш змушений підтримати Україну. Обирай сам,– констатував політолог.
Важливо, що система зі збільшеною оплатою не виключає того, що публічні росіяни, які виступають із закликами вести війну проти України, до Європи не потраплять. Їм потрібно категорично забороняти в’їзд та вносити до чорних списків щонайменше до завершення війни.
“Це варіанти, як можна діяти. Але фільтрація потрібна. Достатньо серйозна та сувора, щоб люди, які дійсно підтримують війну, а тим більше беруть участь в її забезпеченні через економіку, державне управління чи пропагандистську роботу, не могли потрапити до Європи”, – підсумував Фесенко.
Джерело:korupciya.com