Збройні сили України продовжують наступальні та оборонні операції. Під час наступу протягом минулої доби наші воїни мали частковий успіх.
Про ситуацію на фронті в ефірі національного телемарафону розповів речник Генштабу Збройних сил України Андрій Ковальов. За його словами, український наступ триває на Мелітопольському й Бердянському напрямках.
Речник Генштабу ЗСУ уточнив, що протягом минулої доби українські військові наступали на напрямках: Новодарівка – Приютне, Макарівка – Рівнопіль та Новоданилівка – Роботине.
“Українські військові мали частковий успіх на цих напрямках. Закріплюються на досягнутих рубежах. Ворог зосереджує зусилля на веденні оборони та не допущенні просування наших військ”, – сказав Ковальов.
Для цього, як розповіли в Генштабі ЗСУ, окупанти застосовують резерви та намагаються відновити втрачене положення.
Водночас Сили оборони продовжують стримувати окупантів на Лиманському, Бахмутському та Куп’янському напрямках. Там, де українські війська в обороні, за даними Генштабу ЗСУ, не було втрачено жодної позиції.
Ковальов зазначив, що особливо важкі бої на Лиманському напрямку в районі населених пунктів Ямполівка, Торське, західніше Діброви, Григорівки, Спірного Донецької області.
Також зауважимо, що ситуація у Запорізькій області для ЗСУ покращується. Є деокуповані населені пункти.
Це дуже важливо, тому що лінія фронту починає відсуватися. Поки не йдеться про те, що цивільні повертаються, адже безпекова ситуація не дозволяє. Про це українському каналу сказав депутат Запорізької обласної ради Аскад Ашурбеков.
Але стають більш безпечними ті населені пункти, які раніше були на лінії зіткнення. Туди люди можуть повертатися, частково це вже відбувається. Територія області звільняється. Деякі населені пункти можна відновлювати, надавати людям допомогу більш безпечно. Відсування лінії фронту забезпечує безпеку саме для тилової території Запорізької області.
“Ми впевнені, що на якомусь етапі в окупантів буде психологічний злам. Вчора це були П’ятихатки, і було відчутно, наскільки це посилило панічні настрої у ворога. Коли наші Збройні Сили дійдуть до Василівки або до Токмака у напрямку Роботиного, можливо, ми побачимо “жести доброї волі”, – відзначив Ашурбеков.
Тоді буде перехід кількісних зусиль ЗСУ у якісні результати, коли окупанти будуть відходити до своїх більш знакових населених пунктів. Йдеться про Мелітополь, Бердянськ та інші. Ці міста противник із зими минулого року готує до оборони.
“У своїй свідомості вони розуміють, що оборонятимуться набагато глибше в тилу”, – зазначив депутат.
Додамо, що завдяки вітчизняній та іноземній розвідці ЗСУ відоме розташування кожної укріпленої позиції ворога. Про ці та інші слабкі сторони російської армії українським ЗМІ розповів британський ексрозвідник Френк Ледвідж.
Український контрнаступ триває, але застосування основної сили ще попереду, і значною перевагою ЗСУ залишається фактор несподіванки, підкреслює Френк Ледвідж, ексофіцер британської військової розвідки, викладач воєнної стратегії та права у Портсмутському університеті.
У кожній із серії операцій, що складатимуть контрнаступ, Україна утримуватиме ініціативу щодо того, куди, коли і якими силами завдавати удару, пояснює він.
«Кожен квадратний сантиметр укріплень РФ нанесено на карту, — зазначає ексрозвідник. — Тож, думаю, жоден російський солдат не застрахований від високоточного удару».
Він припускає, що окупанти можуть мати більше людського ресурсу, але констатує: це ресурс поганої якості. Російські військові мають гіршу підготовку, ніж воїни ЗСУ, та менш якісну техніку.