Міністр охорони здоров’я України під час традиційного онлайн-брифінгу оголошуючи статистику по захворюваності коронавирусной інфекцією за останню добу розповів про ще одну серйозну проблему в країні.
У Міністерстві охорони здоров’я стурбовані нестачею кваліфікованих кадрів, особливо епідеміологів і вірусологів, повідомляє УНІАН.
Згідно з даними глави МОЗ, на даний момент існує нестача половини від необхідної кількості вірусологів та епідеміологів.
Степанов нагадав, що за останні п’ять років протиепідемічна служба в Україні була повністю розвалена і це ні для кого вже не секрет. У країні за останні п’ять років не було випущено жодного одного лікаря-епідеміолога.
Глава МОЗ зазначив, що не вистачає до потрібної кількості не тільки епідеміологів, але і вірусологів і лаборантів. У підсумку Україна може залишитися взагалі без цих фахівців і це в розпал небезпечної інфекції і другої хвилі захворюваності.
І ця проблема виявилася якраз, коли в країні почалася боротьба з коронавірусів. Тепер, зазначає глава МОЗ, доводиться виправляти ситуація по ходу течії епідемії. За його словами, для цього залучаються додаткові фахівці та їх переучують, щоб в подальшому вони могли проводити відповідні епідеміологічні розслідування.
Повідомляється, що в Міністерстві охорони здоров’я вже розробили план відновлення протиепідемічної служби і буде він працювати за європейським зразком.
Степанов зазначив, що цю службу тепер потрібно створювати фактично з нуля і докласти максиму зусиль для того, щоб вона могла відповідати сьогоднішнім епідеміологічним загрозам, таким як COVID-19.
У 2017 році Кабінет міністрів України постановив ліквідувати Державну санітарно-епідеміологічну службу. У планах МОЗ створити дану службу в складі відомства, а не як окремий орган виконавчої влади