Мама шістьох дітей Моллі Дефранк одного разу вирішила заборонити своїм дітям користуватися гаджетами. Жінка помітила, що через комп’ютери, планшети і смартфони діти стали більш нервовими і конфліктними.
Діти часто билися між собою за будь-який гаджет. Звичайні іграшки припадали пилом в дитячих, а книжки ніхто не читав. Тому Моллі і її чоловік влаштували дітям технологічний “детокс”.
Звичайно ж, діти влаштували істерику, довго плакали і просили не карати (вони думали, що це покарання). Але батьки були невблаганні. “Ми буквально” висмикнули вилку з розетки, “- зізналася Дефранк. Ні означає ні.
Через час виявилося, що повна заборона на електроніку пішла на користь. Після того, як у дітей закінчилася “ломка”, вони повернулися до іграшок. Причому ігри їх стали проходити організовано і без бійок. Старші почали читати книги, молодші – малювати.
Незабаром діти почали проявляти креативність. Самі почали влаштовувати “творчі вечори”. Малюки стали спокійнішими і засипали вони швидше. Помітно кращою стала успішність школярів.
Згодом батьки трохи послабили заборону. Кожному з дітей дозволили по годині на тиждень проводити за гаджетом.
Моллі радить п’ять кроків до того, щоб відучити дитину від екранної залежності:
– прибрати екрани з життя дитини на місяць. У разі “ломки” в переговори не вступати;
– знайти літературний жанр, який найбільше зацікавить малюка;
– знайти безкоштовні замінники гаджетів: іграшки, розвиваючі ігри, робота по дому;
– спостереження за дітьми в плані того, що найбільше їм подобається. Цьому заняттю потрібно приділяти найбільше часу;
– скласти план на майбутнє. Тобто заздалегідь вирішити скільки часу їм буде дозволено користуватися гаджетами після “Детокс”.
Джерело:kenguru.plus