З Чернівецької області почалася історія епідемії коронавірусу в Україні. Саме там 3 березня виявили першого інфікованого, і саме там від цього вірусу зараз страждають найбільше.
Найбільше пацієнтів надходить до Чернівецької обласної клінічної лікарні, де частина закладу перетворилася на велике інфекційне відділення. А частина лікарів – на хворих. “Українська правда” поспілкувалася з Сергієм Цинтарою, виконувачем обов’язків гендиректора Чернівецької обласної клінічної лікарні.
Сергій Цинтар розповів, що в їхній лікарі , станом на 26 квітня, перебуває 145 хворих. Частина з них з підтвердженим коронавірусом, частина ще чекають результатів. У реанімації перебуває 15 людей. Вісім людей додалися в останні три дні. Реанімація повністю забита хворими. Проте ліжок в інфекційному блоці для них не вистачило. Сергій пов’язує збільшення хворих з Вербною неділею та Великоднем.
Крім того, лікарня готується до піку хвороби, який прогнозують на початок травня.
– Якщо зростатиме кількість хворих, то будемо перепрофільовувати ще відділення ортопедії та травматології, у нас там є 45 ліжок, торакальної хірургії, – розповідає Сергій Цинтар.
Проте може виникнути проблема з лікарями.
– Питання лікарів, кадрів зараз дуже гостро стоїть. У нас частина інфекціоністів захворіла, велика кількість персоналу середнього, молодшого віку і захворіли, і звільнилися.
До роботи в інфекційному ми долучаємо персонал з інших відділень, медсестри, санітарки, переводимо працювати туди. Так у нас буде і з лікарями.
У нас зможуть працювати лікарі токаральної хірургії, ми ще домовилися з колишнім державним медичним університетом, кафедра інфекційних хвороб за потреби долучиться до роботи, і потім, якщо треба, то терапевтична служба.
Поки що ми викручуємося, – зазначив лікар.
Також Цинтар наголосив, що головними викликами для лікарні під час роботи в пандемію стали хвороба медичного персоналу, забезпечення хворих киснем та проблема із засобами захисту.
– До початку надходження хворих під час цієї пандемії, в інфекційному відділенні в нас ніколи в житті не було кисню. Поки це все почалося, ми провели кисень в інфекційне відділення, зробили там палати інфекційної терапії, декілька точок доступу до надання кисню цим хворим.
Але ми далі не можемо проводити роботи, щоб забезпечити кисень по всіх боксах, враховуючи, що там є хворі. Ніхто не хоче, не може і не буде ні за які гроші займатися цими роботами.
Велика кількість хворих в інфекційному відділенні потребують дотації кисню. У нас є кисневі подушки, оксигенатори, але цього мало, оксигенатори неможливо десь закупити… нарешті сьогодні ми домовилися, що закупимо ще три, знайшли! Це найбільша проблема.
І проблема із засобами захисту, такої кількості не було, не передбачено, не чекали. На початку їх було дуже складно десь знайти, був дефіцит, ніхто не шив, ніхто не продавав. Але потім стало легше, ми зараз закуповуємо, працюємо, проблем із захистом нема.