Кілька тисяч людей в окупованому Донецьку взяли участь в мітингу, головною вимогою якого було надання ОРДЛО якогось «особливого статусу» в складі України.
У повідомленнях наголошується, що мітинг, який зібрав близько 3000 осіб, проводиться «на підтримку всенародної акції» Вибір Донбасу «.
Учасники мітингу тримають в руках транспаранти з написами «Нас мільйон !! Зеленський, як чутно?», «Донбас зробив свій вибір! Що скажеш, Зе?», «Вибір Донбасу — особливий статус!» і так далі.
Біля входу в парк кованих фігур, де проходить мітинг, встановлено електронне табло з лічильником голосів на підтримку акції «Вибір Донбасу». На ньому в режимі реального часу відображається число підтримавших вимоги до українського президента надати окупованим територіям Донбасу «особливий статус» в складі України.
Як повідомлялося раніше, окупаційна влада «ДНР» розмістила в соціальній мережі ролик горлівської школярки, яка нібито за власною ініціативою звернулася до Володимира Зеленського з проханням припинити війну на Донбасі шляхом надання ОРДЛО «автономію мовну і економічну».
На підтримку цього звернення стали з’являтися аналогічні ролики, а потім був створений спеціальний сайт, на якому всі бажаючі голосують за ідею «широкої автономії для Донбасу». Даний проект був схвалений керівниками «ДНР» і представниками окупаційних ЗМІ. Населенню окупованих територій план повернення до складу України представляється як реалізація Мінських угод. Нібито згідно з цими угодами Донбас остаточно відділяється від України і отримує реальну можливість приєднання до Росії.
Згодом первинний зміст призову до президента України з вимогами «автономії» було змінено на «особливий статус».
Насправді Мінські домовленості насамперед передбачають відновлення територіальної цілісності України шляхом надання тимчасово окупованим територіям Донбасу статусу «районів з особливим порядком місцевого самоврядування». Ні про яку «автономію» або будь-який «особливий статус» мови не ведеться. Під усіма документами, підписаними в Мінську, стоять підписи в тому числі і маріонеткових правителів «ДНР / ЛНР». При цьому такі поняття, як «ДНР» або «ЛНР», як і найменування будь-яких посад «глав республік», в Мінських документах не фігурують зовсім.