У церкві на Волині замироточили одразу п’ять ікон і хрест
Дивовижне явище у храмі благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба
села Шклиня Луцького району спостерігають не вперше.
На початку повномасштабної війни краплі мира помітили на трьох іконах та хресті.
Віднедавна їх кількість зросла до п’яти.
Невелику борисоглібську церковцю, що стоїть на горбку, у Шклині видно здалеку.
За нею простягаються неозорі поля квітучого ріпаку, що десь там, за горизонтом, впираються у голубе небо. Таким же жовто-блакитним кольором майорить стяг перед церквою.
Храм на честь Бориса та Гліба — одних із перших давньоруських святих — звели у селі дванадцять років тому.
А 2019-го парафія перейшла до ПЦУ. Раніше у Шклині була церква, яку спорудили ще наприкінці XIX століття. За совєтів у будівлі розмістили музей атеїзму і врешті-решт довели її до руйнації.
«Цю церкву, яка теж називалась Борисоглібською, звели 1864 року, — розповідає парафіянин храму, історик Олег Романюк. — Точніше, вона була перебудована зі споруди ще давнішого храму.
Після пожежі 1886 року і згодом через кожні 15 років селяни за свої кошти відбудовували і оновлювали її. З небагатьох церковних документів тих часів, які збереглися до наших днів, відомо, що тут була старовинна ікона, яку парафіяни вважали чудотворною».
Саме зі старого Борисоглібського храму у новозбудований свого часу перенесли більшість церковного інвентарю та атрибутики. Як спадок від попередньої церкви сюди потрапили і ікони.
На початку повномасштабного вторгнення з кількома із них почали відбуватись дивні речі. Першим це виявив 13-річний паламар Степан Кривенький.
«Наприкінці березня у поминальну суботу на іконах „Зіслання Святого Духа“ і „Таємна вечеря“ з’явились маленькі крапельки, — згадує хлопець. — А вже наступного дня, у неділю, під час молитви за наше військо вони почали мироточити.
Ще за якусь годину я виявив, що під іконою Почаївської Богоматері вся підлога мокра від мира. Того ж дня у вівтарі почав мироточити хрест».
Як розповідає настоятель Борисоглібського храму протоієрей Михайло Стрільчук, починаючи з кінця березня 2022 року, таке явище спостерігають постійно.
Іноді мира буває так багато, що його ледве встигають збирати. Наприкінці лютого краплини виявили ще на двох старовинних іконах Богородиці.
За словами отця Михайла, на відміну від інших, вони мироточать періодично, здебільшого під час молебнів.
«Віряни запитують, що це означає, — розповідає настоятель. — Мироточіння — добрий знак. Молюся за те, щоб якнайшвидше Україна перемогла і настав мир. Переконаний, Господь посилає нам такі знаки як свідоцтво того, що він нас чує, підтримує, допомагає».
Як повідомив настоятель парафії, за ці два роки в Борисоглібському храмі суттєво побільшало охочих помолитися.
Прикластися до ікон, які мироточать, їдуть православні віряни не лише з найближчих міст Луцька та Горохова, а й Рівного, Львова.
«Моя дружина родом зі Шклиня, а самі ми живемо в обласному центрі Волині, що за тридцять кілометрів звідси, — розповідає Іван Ліщук. — Коли буваємо на її батьківщині, обов’язково приходимо на службу до церкви.
У храмі, де стільки мироточивих святинь, відчувається благодать і душевний спокій. Молимось за здоров’я рідних, нашу державу та військо».
Людмила ПРИЙМАЧУК