“Так, корпус формується, але він формується вже з червня, тобто вже більше двох місяців”, – відповів він на своєму YouTube-каналі.

За його словами, 15 тисяч осіб передислокувати з технікою і озброєнням – це не може не залишитися непоміченим. Якби його вже почали перекидати, українська чи західна розвідка вже про це заявила б.

“Річ у тім, що одним корпусом у 15 тисяч ви ніколи не переріже західних шляхів або зв’язувальних у Житомирській або в Рівненській області. Цього недостатньо. Сьогодні – не 24 лютого”, – наголосив Жданов.

Військовий експерт зазначив, що сьогодні зайти в Україну силами одного корпусу – нереальне завдання. Він додав, що танковий корпус може вплинути на зміну ситуацію хіба на Бахмутському або Авдіївському напрямку.

“Навряд чи Путіну вдасться дотиснути Лукашенка, якщо він його ще не дотиснув”, – переконаний Жданов.

За півроку повномасштабного вторгнення Росії в Україну окупантам не вдалося досягнути поставлених цілей. Ще у квітні російське керівництво повернулося до більш скромних цілей на сході та півдні України, розуміючи провал ідеї захоплення усієї країни.

Про це повідомляє у розвідка Британії.

“Сьогодні виповнюється 31 річниця Незалежності України. Від 2014 року диктатор Путін намагався застосувати поєднання сили та дипломатії примусу, щоб посилити та зміцнити вплив Росії в Україні та втручатися в її суверенні справи”, – йдеться в повідомленні.

Основними цілями Росії шість місяців тому були повалення уряду та окупація більшої частини країни. Однак ще кілька місяців тому російське комендування відмовилося від цієї цілі.

“У квітні російські лідери зрозуміли, що це не вдалося, і повернулися до більш скромних цілей на сході та півдні України. Наступ на Донбасі досягає мінімального прогресу, і Росія очікує на велику контратаку України. В оперативному плані Росія відчуває брак боєприпасів, техніки та персоналу”, – сказано в повідомленні.

Сьогодні наступ росіян на Донбасі досягає мінімального прогресу, окупанти деморалізовані та несуть втрати. Тим часом Росія переживає важкий економічний спад.

“Її дипломатична влада була зменшена, а її довгострокова економічна перспектива похмура. Через шість місяців війна Росії виявилася дорогою та стратегічно шкідливою”, – підсумували у відомстві.

Армія Росії та Білорусі можуть піти в наступ на північному напрямку. Такий план вони намагатимуться здійснити тільки в тому випадку, якщо Україна зазнає поразки на Донбасі. Про це розповів директор Інституту дослідження російської агресії Юрій Шуліпа в інтерв’ю Главреду.

“Такий план може бути реалізований тільки в одному випадку – якщо ЗСУ зазнають військової поразки на Донбасі. В даний час ймовірність цього дорівнює нулю, відповідно, дорівнює нулю напад з боку білоруської території на Україну”, — сказав Юрій Шуліпа.

Експерт вважає, що вдруге окупантам не вдасться захопити Київ або інші північні території України. На це вказує те, що в Росії суттєві проблеми з мобілізацією.

“З урахуванням того, що вони починають призивати в армію тих людей, які ніколи в житті не тримали зброї і створюють добровольчі підрозділи з тих осіб, яким вже за 50 років, це говорить про те, що у них існують проблеми з живою силою і вони не можуть вирішувати своїх завдань на луганському, донецькому, херсонському та мелітопольському напрямках. А це вказує на те, що навіть у стратегічній перспективі у них нічого не вийде”, – зазначив Шуліпа.

На думку Шуліпи, зараз окупанти просто намагаються провести відволікаючі маневри. Імовірність “захоплення” дорівнює нулю.

“Саме військово-політичне керівництво країни-агресора сподівається, що якщо їм якимось чином вдасться перемогти сили оборони України на південному сході, то вони приступлять до захоплення України, але вже за підтримки Збройних сил Республіки Білорусь”, – додав Шуліпа.

Він також переконаний, що це не відбудеться не тільки в найближчі місяці, але і взагалі ніколи.

“З тієї простої причини, що після військово-стратегічної поразки Росії в Україні, РФ перестане існувати як держава”, – додав Шуліпа.