Управління директора національної розвідки США об’єднує 17 розвідувальних органів. В Україні такої структури немає, а без цього в сучасному світі держава неминуче зазнає поразки, вважає колишній начальник Головного управління військової розвідки Міноборони України, ексголова Служби безпеки України, керівник партії “Сила і честь” Ігор Смешко.
Держава, у якій немає центру планування, координації та контролю над розвідувальною діяльністю і яка не усвідомлює його необхідності в сучасному світі, приречена на програш.
Про це 22 квітня написав у Facebook лідер партії “Сила і честь”, колишній начальник Головного управління військової розвідки, ексголова Служби безпеки України Ігор Смешко.
За його словами, це “те, чого не можуть зрозуміти деякі наші “політики”.
Він навів як приклад Управління директора національної розвідки США, яке об’єднує 17 розвідувальних органів.
“Наш аналог – Комітет із питань розвідки при президентові України. Із 1995 року багато разів створювався. Але, як тільки показував свою ефективність, особливо в боротьбі із закордонним впливом і корупцією на вищих щаблях влади, його відразу ліквідовували. Або створювали бутафорську, формально бюрократичну структуру – для окозамилювання перед західними партнерами”, – підкреслив ексголова СБУ.
Смешко тричі очолював Комітет із розвідки при президенті – 1995–1998-го, 2004–2005-го і 2014–2015 року. Востаннє цей орган було створено Петром Порошенком 8 жовтня 2014 року.
За словами Смешка, він давав лише попередню згоду очолити комітет. Він був не згоден із тим, що його члени працюють на громадських засадах. 30 січня 2015 року Порошенко звільнив Смешка і ліквідував комітет, створивши замість нього Об’єднаний комітет із питань розвідувальної діяльності при президенті України.