Європейський Союз готовий запропонувати пакет фінансової допомоги на суму близько 50 мільярдів євро для підтримки України.
Про це агентству Bloomberg повідомили джерела, які знайомі з підготовкою плану.
За словами співрозмовників агентства, пропозиція Європейської комісії допоможе профінансувати поточні витрати українського уряду та оплатити нагальні пріоритети реконструкції.
Як зазначає агентство, про фінансову допомогу оголосять у вівторок перед конференцією в Лондоні, де донори обговорюватимуть відновлення України.
Єврокомісія хоче уникнути обтяжливого інструменту для України, з огляду на війну, і запропонує допомогу у вигляді грантів, пільгових позик і гарантій, стверджують джерела.
За словами одного з анонімних джерел, на відміну від попередніх фінансових пакетів для України, план фінансуватиметься за рахунок внесків держав-членів, а не ринкових позик.
Пакет спрямований на те, щоб об’єднати допомогу, що використовується для виплати заробітних плат, пенсій та деяких державних послуг із витратами, пов’язаними з відновленням основної інфраструктури.
Гроші будуть виділені за умови, що Україна здійснить реформи, спрямовані на покращення верховенства права та боротьбу з корупцією.
Пакет допомоги з’явився у момент, коли Україна розпочинає контрнаступ для відвоювання захоплених РФ територій.
Конференція з відновлення України відбудеться 21-22 червня у Лондоні.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що під час конференції в Лондоні з питань відновлення України влада зосередиться на трьох основних аспектах: швидке відновлення, залучення приватних інвестицій, розвиток регіонів.
Про це Шмигаль сказав на засіданні уряду в понеділок.
“Енергетика, критична і соціальна інфраструктура, особливо відновлення житла. Нам необхідно мобілізувати потрібний для відновлення ресурс. Під час конференції відбудеться засідання Міжвідомчої координаційної платформи донорів України, так званого фінансового “Рамштайну”. Розраховуємо на ефективні рішення”, – сказав прем’єр.
Він також зазначив, що на конференції уряд презентує найперспективніші напрями для інвестування, а також буде зроблено важливий крок у питанні страхування воєнно-політичних ризиків для інвесторів.
“Прагнемо активізувати горизонтальні зв’язки між українськими громадами та міжнародними партнерами для реалізації проєктів відновлення. Понад 200 проєктів уже стартували, хочемо, щоб їх було набагато більше”, – заявив Шмигаль.
За результатами конференції в Лондоні уряд очікує укладення низки важливих угод, меморандумів та декларацій, що прискорять відновлення та розвиток.
Конференція з відновлення України відбудеться 21-22 червня у Лондоні.
До слова, усна оцінка Європейської комісії щодо прогресу України в політичних реформах буде важливим етапом для структурування незавершених кроків.
На цьому наголосила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час зустрічі з головою Комітету з європейських справ Національних зборів Франції П’єр-Александром Англадом у Києві.
«Обговорили шлях України до членства в ЄС. У зв’язку з цим підкреслила, що усна оцінка Єврокомісії щодо прогресу України в політичних реформах буде важливим етапом для структурування незавершених кроків», – повідомила Стефанішина.
Вона також подякувала Франції за підтримку України.