Касетні боєприпаси, які Україні передали США, надали імпульсу контрнаступальній операції Сил оборони. Вони вражають більшу площу, ніж звичайні артилерійські снаряди, завдають ударів по скупченнях російської піхоти, групах транспортних засобів та інших цілях, розчищаючи шлях для просування наземних військ.
Про це йдеться у матеріалі видання The Wall Street Journal.
“Касетні бомби – це три постріли, і дерева повністю руйнуються”, – зазначив один із військових на ім’я Олександр, додавши, що “навіть якщо ви трохи промахнетеся”, ці боєприпаси однаково спрацюють.
Як зазначили в WSJ, широкі мінні поля і переважаюча авіація окупантів були проблемою для українського контрнаступу і сповільнювали просування українських військових. Надані США касетні боєприпаси у поєднанні зі зміною тактики дозволили українським військам у деяких місцях просунутися у межах досяжності основних рубежів оборони Росії.
Водночас командир розвідувальної роти капітан Анатолій Харченко наголосив, що касетні бомби є досить ефективними, але росіяни “глибоко закопалися і швидко навчаються”.
За його словами, ворожі траншеї можуть бути глибиною понад 2 метри, а окупанти пристосовуються, розосереджуючи свої війська, щоб уникнути великих втрат.
За даними медіа, касетні снаряди українська армія використала, зокрема, у районі Роботиного на Запоріжжі. Там наші бійці опинилися під шквальним вогнем росіян і вже просили відійти, коли командування ухвалило рішення застосувати цю зброю. Після цього на російських радіоканалах почули хаос.
“Вони кричали: “У нас багато поранених. Нам потрібно евакуюватись. Ми відступаємо”, – сказав український військовий, додавши, що після цього взвод рушив уперед, щоб захопити позиції росіян.
Як зауважило видання, Україна досі не дісталася найпотужніших російських оборонних споруд, низки траншей, танкових пасток та інших загороджень. Військові експерти кажуть, що Україні, найімовірніше, будуть потрібні танки “Леопард-2” та інша західна бронетехніка, щоб прорвати ці рубежі.
Для збереження вже наявної техніки у червні українська армія змінила тактику – тепер піхота, посилена резервами, що призвані з інших частин, веде наступ через мінні поля пішки. Завдяки стратегічним змінам українські сили тепер вважають, що у них є шанс на прорив, зазначили журналісти.
Додамо, контрнаступ Збройних сил України має потенціал для успіху. Наступні кілька місяців покажуть, чого зможуть досягнути українські військові.
Про це заявив постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер.
«Я вважаю, що “все лише починається”, як ми кажемо. Тобто, у нас ще багато часу, щоб побачити, як розвиватиметься контрнаступ. Немає сумнівів, що це буде дуже складно», – зазначив він.
Карпентер нагадав, що наступальні бойові дії вимагають більше ресурсів, зокрема людських, аніж оборонні операції. До того ж російські окупанти замінували значні території на лінії фронту.
Саме тому контрнаступ ЗСУ відбуватиметься складно, але може досягнути успіху.
«На цьому етапі я не хотів би робити надто багато прогнозів. Але, безумовно, потенціал для досягнення успіху в України є. І якщо буде можливість, то все може розвиватися швидко. Тож побачимо, як все відбуватиметься протягом наступних кількох місяців», – наголосив представник США.
Карпентер додав, що українські військові дуже добре підготовлені. Він назвав суттєвою перевагою їхню рішучість і високий моральний дух.
Представник США уточнив, що українці звільняти рідну землю, захищають свої родини й міста від безжальної агресії РФ. Тоді як окупанти не мають такої мотивації і діють лише з імперіалістичних міркувань, щоб захопити території.
Карпентер зазначив, що якщо Україна й надалі отримуватиме все необхідне озброєння, то зможе показати результат на полі бою.