Офіс Генерального прокурора під час службового розслідування не зміг встановити, чи законно отримали інвалідність 67 прокурорів Хмельницької прокуратури
Про це йдеться у відповіді Офісу генпрокурора на запит Центру протидії корупції.
Вказано, що ЦПК мав на меті з’ясувати, якими були результати службового розслідування щодо хмельницьких прокурорів і чи довели той факт, що вони, ймовірно, отримали інвалідності, користуючись своїми службовими повноваженнями або статусом. У відповідь в Офісі генпрокурора повідомили, що не можуть підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів.
“За наслідками службового розслідування 09.12.2024 складено висновок, який 13.12.2024 затверджено виконувачем обовʼязків Генерального прокурора. У резолютивній частині висновку зазначено, що з огляду на обмеженість засобів службового розслідування обʼєктивно підтвердити або спростувати опубліковану в медіа інформацію про використання прокурорами органів прокуратури своїх службових повноважень або службового статусу та повʼязаних із цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні”, – йдеться у відповіді на запит.
На запитання, чи притягнули до відповідальності прокурорів з Хмельниччини за результатами розслідування, відповіді не було.
Водночас, Офіс генпрокурора передав висновки службового розслідування до головного управління Державного бюро розслідувань, яке веде кримінальне провадження у цій справі.
- 4 жовтня ДБР викрило керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу на незаконному збагаченні у великих розмірах. Під час обшуків знайшли готівки в еквіваленті $6 млн.
- 16 жовтня головний редактор Цензор.Нет Юрій Бутусов оприлюднив список із 50 працівників Хмельницької прокуратури, які мають оформлену інвалідність. Він стверджував, мовляв, вони скористалися схемою Тетяни Крупи.
- Згодом стало відомо, що генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування. А ввечері 17 жовтня наказом генерального прокурора звільнили з посади керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника – за власним бажанням.
- Станом на 25 жовтня ще п’ять керівників обласних прокуратур та керівник однієї зі спеціалізованих прокуратур у сфері оборони написали заяви про звільнення в межах заходів із запобігання зловживанню.