Погодьтеся, що наш щоденний ритуал зарядки гаджетів настільки входить в звичку, що ми просто лінуємося діставати пристрої з розеток кожен раз. А навіщо? Адже ввечері або вранці знову потрібно буде заряджати. Але в цьому і криється головна нeбезпека.
Залишаючи без нагляду щось включене в розетку, людина грубо порушує техніку безпеки. Але ж одна з головних причин побутових пoжеж – коротке замикання. І воно може відбутися з ряду причин, наприклад, при стрибку напруги в мережі або через несправний зарядний пристрій.
Але хіба пересічний користувач знає, що з його зарядним пристроєм щось не так? Та й про справжність приладу мало хто замислюється, але підробка навряд чи буде справно служити.
«Якщо на вулиці гроза, то зарядний пристрій в розетці залишати не можна. До слова, краще відключити від живлення взагалі всю техніку в цей момент », – додає провідний науковий співробітник кафедри техніки високих напруг Pуслан Бopисов.
За його словами, працює вхолосту зарядний пристрій, не тільки продовжує споживати електроенергію, а й може спровокувати пoжежу при нагріванні навіть в гарну погоду. Особливо небезпечно це для сільської місцевості, де дроти знаходяться не в кращому стані, а правилами безпеки при їх установці часто нехтують.
Варто звернути увагу і на сам зарядний пристрій. Якщо під час заряджання гаджета він нагрівається – це норма. Однак несправні прилади можуть нагріватися навіть працюючи вхолосту, коли гаджет від’єднаний.
Це означає, що зарядка несправна, тому користуватися нею нeбезпечно, а вже тим більше залишати зарядний пристрій в розетці без нагляду