Шмигаль розповів, коли запрацює накопичувальна пенсія
Система накопичення за новою пенсійну реформу може вступити в силу на початку наступного 2021 року.
Своїми оптимістичними припущеннями поділився прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
За його словами, що навіть незважаючи на великий обсяг нових законопроектів, цей можна буде цілком встигнути реалізувати до першого січня наступного року.
На думку прем’єра, така система є єдиним шляхом для українських пенсіонерів отримувати гідну пенсію в бедующем. А бізнесу в свою чергу це допоможе зберегти «адекватну навантаження».
Адже через демографічну ситуацію вже років через 15 може виявитися що на одного працюючого припадатиме два пенсіонери.
Судячи з цих слів, нинішнім українським пенсіонерам гідного фінансової підтримки від держави так і не доведеться чекати. А молодому поколінню вже зараз потрібно самостійно дбає про свою старість, відкладаючи гроші, без повної впевненості в завтрашньому дні.
Адже держава не зможе забезпечити посадовий оплати старикам – ніколи. Якщо до такої думки прийшло так зване радикальне новий уряд на чолі з Зеленським, то страшно уявити, яка ж картина у них з бюджетом насправді.
Відповідно до одного із запропонованих варіантів, на накопичувальні пенсії будуть йти 2% від нинішнього ЄСВ і 2% від податку на доходи фізичних осіб. У загальній сумі ці відсотки в сьогоднішніх цінах при виході на пенсію дозволяють отримати один мільйон гривень.
Прем’єр розкрив ще один важливий «плюс» цієї системи. На відміну від солідарної пенсії, яка діє в країні зараз, якщо громадянин не дожив, то накопичена їм пенсія не зникає – ці кошти переходять у спадок.
Також в країні хочуть впровадити автоматичне призначення пенсії за віком, а облік трудової діяльності працівника буде проводитися в електронній формі. Таким чином, пенсію можна буде призначати через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду, при цьому українцям не доведеться подавати жодних заяв.
По мимо цього, планується запуск повноцінної роботи електронних трудових книжок.
Джерело:puer.net.ua