Президент України вже другу добу на ногах, без відпочинку. Проводить розмови з лідерами різних країн, виступає на брифінгах та контролює розслідування в Ірані, куди прибув наш борт із спеціалістами. Окрім того, постійно заслуховує звіти різних спецслужб.
Станом на сьогодні, Зеленський вже оголосив 9 січня днем жалоби, провів розмову з Прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном, з Президентом Ісламської Республіки Афганістан Мохаммадом Ашрафом Гані, з Прем’єр-міністром Королівства Швеція Стефаном Левеном, також Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Ісламської Республіки Іран Хасаном Рухані.
Проте “цього”, як виявилось мало, для вічних опозиціонерів нашої політики. Зокрема нардепки від Європейська Солідарність, Ірини Геращенко.
Подаємо її слова в оригіналі:
«Європейська Солідарність» нагадує – до компетенції президента не входить право давати накази чи доручення Генпрокурору, навіть якщо мова йде про найчутливіші і найважливіші для суспільства розслідування. Генпрокурор – незалежна інституція, а не слуга президента і наказувати йому – це грубо порушувати Конституцію.
Натомість, до функцій і обов’язків Президента безпосередньо відносяться сектор нацбезпеки і зовнішня політика. Ще вчора зранку Зеленський мав би оголосити жалобу, здійснити термінові телефонні консультації з усіма лідерами країн, чиї громадяни постраждали в жахливій катастрофі і домовитися про координацію зусиль і дій по розслідуванню причин трагедії.
Вже вчора президент мав би замовити телефонну розмову з прем’єрами Канади, Британії, Швеції, канцлером Німеччини. Трюдо вже обговорив з Трампом і Макроном катастрофу українського лайнера. Український президент добу терміново повертався в країну. Україна вустами президента має публічно заявити про нашу вимогу безпосередньо брати участь в розслідуванні катастрофи, долучитися до об‘єктивного розслідування .
Розбився наш літак, загинули наші громадяни, постраждала наша авіакомпанія, яка, віддамо належне, всі ці роки забезпечувала безпеку своїм пасажирам. Якщо ми суб‘єкт, а не об‘єкт міжнародної політики, ми маємо право захищати честь і права наших громадян, їх пам‘ять.
Українці ж стали на захист гаранта, та активно комендують допис пані Ірини, зазначаючи, що про компетентність прокурора, їй потрібно було говорити з Луценком, а стосовно дій президента, то він зробив все, що і повинен був, терміново перервав робочу поїздку, заслухав звіти, створив комісію та поспілкувався з іноземними лідерами. Окрім того, як пишуть українці, це цинічно, робити політичні заяви на чужому горі.