Шипшина – старший брат садової троянди, дикоростучий чагарник. Зустріти його можна де завгодно – на узліссі, на гірському схилі, в парку, на березі річки і на узбіччі дороги. В народній медицині використовують буквально всі частини – квіти, плоди, листя, коріння.
Багато фітотерапевтів настільки впевнені в чудодійних властивостях шипшини, що включають її в усі без винятку лікарські збори. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся чим корисна шипшина і способи її застосування
Більше цікавої інформації і корисних порад ви завжди зможете знайти на нашому сайті.
Чим корисна шипшина
Екстракт шипшини, сироп і настій дуже ефективні при запаленні легенів, дифтерії, скарлатині, кашлюку. Не варто розглядати препарати шипшини, як єдиний лікарський засіб при цих серйозних захворюваннях, але, застосовуючи їх попутно з основними, призначеними лікарем ліками, можна значно прискорити процес одужання.
Давно помічена безумовна користь від вживання шипшини при погано загоюючих ранах, трофічних виразках, каменях у нирках і печінці, кровотечах, гастритах зі зниженою кислотністю, поганосу зростанню переломів кісток, порушення в обмінних процесах.
Ягоди шипшини традиційно заварюють в зимові холоди, оскільки помічено, що з чаєм з шипшини можна пережити зиму без застуд.
Китайська медицина практикує вживання коренів шипшини, коли потрібно посилити травлення і для виведення глистів.
На Тибеті плодами лікують туберкульоз, неврастенію і атеросклероз.
способи приготування
Відвар шипшини можна готувати двома способами:
1. Цілі ягоди – дві жмені залити 500 мл крутого окропу в термосі. Залишити на 7-8 ч. (На ніч). Процідити і приймати, додавши чайну ложку цукру
2. Очистити ягоди від волосків, що знаходяться всередині плоду, і подрібнити в м’ясорубці або будь-яким іншим способом. Залити 300 мл води, поставити на вогонь і варити 15 хвилин. Процідити. Відвар приймають по півсклянки перед їжею, не більше трьох разів на день.
настій шипшини
Впливає на організм благотворно, зменшує і зупиняє кровотечі, виводить жовч, стимулює роботу статевих залоз, сприяє загоєнню опіків, обморожень і інших ран, має прекрасні регенеруючі властивості. Дуже корисний при порушеннях кровообігу.
Щоб приготувати настій шипшини, в посуд (термос) закладають столову ложку ягід і наливають 500 мл окропу, настоюють до ранку. Приймають по півсклянки двічі на день за 30 хвилин до їди. Через дві доби настій втрачає свої корисні властивості, тому не потрібно готувати його про запас.
Джерело: kenguru.plus