Подаємо мовою оригіналу
Андрій Павловський
Порівняйте дві цифри:
Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 560 мільйонів гривень для виплати допомоги постраждалим від повені внаслідок підриву Каховської ГЕС…
580 мільйонів гривень – виплачено у вигляді премій власникам банку Авангард – Костянтину Стеценку та Макару Пасенюку, це від розміщення коштів колишнього Ощадбанку Росії у ДС під 23%!
А Ви кажете в країні війна, треба затягнути паски… кому війна, а кому мати рідна!
***
Нагадаємо, національний банк України визнав невідповідність бенефіціарів банку «Авангард» та власників ICU Holdings Limited Макара Пасенюка та Костянтина Стеценка кваліфікаційним вимогам щодо професійної придатності через привласнення ними доходів від облігацій внутрішньої державної позики націоналізованого в Україні «Сбєрбанку Росії» пише у своєму матеріалі «ICU і банк «Авангард» «привласнили» й пустили в оборот гроші померлого «Сбєрбанку Росії» Юлія Самаєва.
НБУ відслідкував походження 580 млн грн річних премій Пасенюка та Стеценка та вказав, що рішення про преміювання приймалося акціонером банку «Авангард» — WESTAL HOLDINGS LTD, яка на 100% належить ICU Holdings Limited, власники якої — ті ж таки Пасенюк і Стеценко.
«Те, що в НБУ стримано називають «конфліктом інтересів» і «недотриманням законодавства та внутрішніх положень банку стосовно політики винагороди», простою мовою зветься — самі собі видали премії», – зазначає авторка.
Ще в травні НБУ затребував у банку «Авангард» знайти заміну їм обом у наглядовій раді банку впродовж трьох місяців.
«Втрата ділової репутації та місць у наглядовій раді в обмін на 580 млн грн — не така вже й погана угода. Особливо в Україні, де інститут ділової репутації — міфічне поняття. Тим паче що і арешт з усіма його перевагами, і контроль над банком та ICU пани Пасенюк та Стеценко, схоже, збережуть», – пише Самаєва.
Журналістка зазначає, що за даними ZN.UA із банківських кіл обоє навіть таке м’яке покарання оскаржуватимуть у судах та навіть мають усі шанси виграти справу.