Лікар оцінила можливість відновлення роботи метро в умовах епідемій коронавіруса
Карантин в Україні через коронавіруса закінчується 22 травня, але поступове зняття обмежень стартує з 11-го. При цьому відновлювати повноцінну роботу громадського транспорту, зокрема метро, не поспішають.
Згідно з планом уряду, це може статися лише на четвертому етапі виходу з карантину, коли ситуація з COVID-19 буде повністю контрольованою. www.rbc.ua
У той же час в Мінінфраструктури відзначають, що транспорт буде здійснювати перевезення в умовах нової реальності: з масками, температурним скринінгом, дезінфекція.
Влада Києва і Дніпра не наполягають на якнайшвидшому запуску підземки, але в Харкові дотримуються іншої точки зору – мер міста нещодавно оголосив, що Харківський метрополітен поїде 12 травня.
На думку медиків, метро дійсно можна «розбудити» від карантинної сплячки (з 17 березня), але прогнозувати наслідки в умовах епідемії – вкрай складно.
Лікар-вірусолог столичного «Інституту епідеміології та вірусних хвороб ім. Л.В. Громашевського »Алла Мироненко в ефірі« Україна 24 »заявила, що країна готова до відновлення роботи підземки, але маски в громадському транспорті потрібно буде носити ще 2 роки.
Складність полягає в тому, що визначити пік COVID-19 в Україні буде можливо вже постфактум: коли епідемія закінчиться, тобто ретроспективно.
«Коли вона під час росту, то незрозуміло – вона припинена, стабілізується або піде на спад. В умовах карантину може гострого піку і не бути, але в карантині вічно не можна жити », – підкреслила вірусолог.
Медик заявила, що українцям ймовірно доведеться ще два роки носити маски в місцях загального користування: «їздити в масках і думати про своїх руках, поки у нас не буде прошарку з імунітетом».
«Це не означає, що не можна запускати метро, але потрібно, щоб стежили за дотриманням заходів безпеки«, – резюмувала лікар.