Бігос – це перша страва, яку вам запропонують скуштувати у Польщі. У кожної польки свій унікальний рецепт бігосу (як в українок рецептів борщу). Але об’єднує їх лише один секрет: чим більше різновидів м’яса використати у ньому, тим смачніше буде. Приготуйте бігос – це смачно!
Осінь та зима – пора капусти. Що з неї приготувати? Можливо, бігос? Кажуть, бігосом дуже любив утамувати голод після полювання польський король Владислав Ягелло.
Бігос можна готувати із самої квашеної або із суміші квашеної і свіжої чи тільки зі свіжої капусти. На 1,5 кг капусти треба додати 1 кг різного м’яса: смаженої, печеної або вареної свинини, яловичини або дичини, копченої ковбаси, грудинки, реберець.
Додають чорнослив, обсмажену у смальці цибулю, кислі яблука, гриби, вино.
Справжній бігос готують протягом кількох днів у великих кількостях: його кілька днів поспіль дотушковують і охолоджують. Тільки на третій день бігос вважається готовим і найсмачнішим. Його зберігають у холодному місці і їдять протягом тижня. А оскільки страва не втрачає смаку при заморожуванні, її часто готують про запас.
Сімейним рецептом бігосу поділилася Данута ПАВЛАК, уродженка містечка Бельско-Бяла Сілезького воєводства.
Бігос по-сілезьки
По 1 кг свіжої і квашеної капусти, 600 г свинини, 80 г сушених грибів, 400 г ковбаси, 300 г бекону, 1 цибулина, 200 г чорносливу, 2 скл. сухого червоного вина, 2 зубці часнику, сіль, олія для смаження, лавровий лист, перець.
Гриби скласти в невелику каструлю і залити холодною водою. Залишити на ніч. Варити 30 хв. Злити воду (не виливати) і нарізати гриби.
Квашену капусту дрібно нарізати і залишити в малій кількості води на вогні на 1 год. Свіжу капусту теж дрібно нарізати, залити окропом і тушкувати 30 хв. Змішати обидві капусти, гриби, спеції, чорнослив.
Нарізане м’ясо засмажити, за кілька хвилин до готовності додати цибулю. Усе змішати з відваром із грибів і вином, варити ще 1 год.
Найкраще дати бігосу кілька днів настоятися, щодня проварюючи 20 хв.
Смачного!
Джерело:ukrainians.today