Руслан Стефанчук підписав закон про мобілізацію і його спрямували на підпис Президенту – фінальний текст.
16 квітня закон про посилення мобілізації 3562-IX спрямували на підпис Президенту Володимиру Зеленському.
Перед цим фінальний текст у редакції, яку проголосувала в цілому Верховна Рада 11 квітня як закон, підписав спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Отже, наразі вже відомий остаточний текст закону.
Нагадаємо, 11 квітня парламент ухвалив в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (законопроект 10449).
Як раніше писала «Судово-юридична газета», даний закон вводить новий документ, який можуть отримати громадяни від ТЦК – вимогу.
Вимога буде слідувати після звернення начальника ТЦК до поліції стосовно затримання ухилянта та його доставлення до ТЦК.
Якщо поліція відмовить начальнику ТЦК у такому затриманні – то він звертається до місцевого суду як адміністративного з позовом стосовно обмеження ухилянта у праві керування автомобілем.
Крім того, новий закон передбачає, що чоловіки від 18 до 60 років повинні носити із собою завжди військово-обліковий документ.
Закон не деталізує порядок вручення повісток – його окремим актом встановить Кабмін.
Крім того, закон про посилення мобілізації допускає подвійне тлумачення порядку бронювання державних службовців і працівників патронатної служби, як раніше писала «Судово-юридична газета».
При цьому новий закон буде працювати у комплексі із законом про цифровізацію військового обліку, який дозволяє завдяки Реєстру «Оберіг» автоматизувати майже всі процеси.
Слід зауважити, що у громадян, які стоять на військовому обліку буде 60 днів, аби оновити свої дані – вони повинні будуть повідомити свій номер телефону та реальну адресу. Неоновлення даних може тягти за собою значний штраф (до 22,5 тисяч грн).
Нижче наводимо повний текст закону в остаточній версії.
Натисніть на ТУТ!