Німеччина погодила постачання українцям додаткових установок протиповітряної оборони (ППО) для закриття неба над Одесою.
Про це повідомило видання Bloomberg, посилаючись на поінформовані анонімні джерела.
Україні повідомляється ще один зенітно-ракетний комплекс IRIS-T. Дані системи ППО стали на захист українського неба восени 2022 року та продемонстрували майже 100-відсоткову ефективність. Поява нової установки серйозно зміцнить безпеку південних портів України.
Крім IRIS-T, німці також планують передати більше 10 зенітних комплексів Gepard, які є дуже ефективними, у тому числі у перехопленні дронів-камікадзе «Шахед» та інших ворожих повітряних цілей.
«Німеччина поставить Києву кошти ППО для захисту зернових маршрутів (…), щоб допомогти вберегти постачання зерна від потенційних атак Росії… Установки забезпечать прикриття вантажів, що прямують до Румунії вздовж південного узбережжя країни», — йдеться у повідомленні видання.
Зазначимо, що Київ докладає зусиль для відновлення роботи своїх портів у Чорному морі, які донедавна були заблоковані Росією. Перші кораблі вже почали курсувати, і українцям потрібні додаткові засоби ППО для захисту портової інфраструктури. Німецький депутат і член комітету з оборони нижньої палати парламенту Німеччини Маркус Фабер підтвердив інформацію про швидку передачу Києву додаткової ППО.
«Україна використовуватиме їх, наприклад, для кращого захисту своїх зернових портів», — сказав він, але не став вдаватися до подробиць. Терміни постачання невідомі.
Додамо, про новий військовий пакет допомоги стало відомо на днях.
Оновлений перелік наданого обладнання опубліковано на сайті уряду ФРН.
Зазначається, що на додачу до раніше оголошеної допомоги, Україна отримала:
14 гусеничні всюдиходи Bandvagn 206 (BV206);
мостоукладач Biber;
2 інженерні машини WISENT 1;
21 прикордонний автомобіль;
239 захищених телефонів;
11 сідельних тягачів HX81;
20 тисяч захисних окулярів;
один комплект запасних частин для безпілотників VECTOR;
1 202 медичні інфузійні насоси;
обладнання для танків Leopard;
99 терміналів супутникового зв’язку;
12 напівпричепів;
майже 33 тисячі набоїв 40 мм;