Нам добре відомі такі суперфуди: ягоди годжі, матчу, кіноа, спіруліна, чіа. Усі в один голос стверджують, що саме ці продукти є запорукою гарно зовнішнього вигляду, здорового харчування. Та ціна цих продуктів може не приємно вразити.
Але мало хто зауважує, що українці мають свій суперфуд — насіння льону. Воно коштує значно дешевше, але своєю ефективністю для здоров’я зовсім не поступається екзотичним.
Властивість лляного насіння швидко виводити шлаки та токсини, не завдаючи шкоди шлунково-кишковому тракту, оцінили дієтологи й стали застосовувати в програмах зниження ваги.
У своєму складі це насіння має альфа-лінолеву кислоту, яка є одним з видів омега-3 жирних кислот. варто зауважити, що насіння льону є значно кориснішим за червону рибу. Поліненасичені жирні кислоти, лігніни, рослинні білки, вітаміни та мікроелементи, цінна водорозчинна клітковина – все це багатство зосереджено у крихітних гладеньких зернятках.
Лікувальні властивості льону
Унікальний склад лляного насіння робить його продуктом, що дозволяє оздоровлювати організм людини, лікувати й запобігати виникненню різних захворювань. Насіння льону має значну протизапальну дію. Позитивно впливає на кровообіг і роботу серця, відновлює кровообіг. Льон сприяє очищенню організму від токсинів і шлаків. Здатний допомогти у боротьбі із зайвою вагою.
Холодний настій насіння льону.
Він м’яко очищує організм та допомагає детоксикації організму. Жінкам, що годують дітей грудьми — покращує лактацію.
Візьміть 250 мл води кімнатної температури та всипте туди 1 ст л насіння льону. Настоюйте 30 хвилин. Вживайте щодня по 2-3 ст л.
Гарячий слизовий настій, що допомагає при гастриті.
Саме такий напій добре бореться із запаленнями шлунку та горла.
Готується він так само, як і у попередньому рецепті, тільки залити льон потрібно окропом. Вживайте цей настій по 100 мл за 30 хв до їжі.
Порошок насіння льону з медом.
Він допомагає боротися з кашлем. Насіння льону попередню перемеліть в кавомолці та додайте до нього мед. З’їдайте по 1-2 ложці перед їжею.
Насіння льону для схуднення.
Додаючи насіння льону до їжі без особливих зусиль позбудетеся від кількох зайвих кілограмів, достатньо 2 ст. ложок насіння льону в день. Насінням льону, меленими або цільними, можна посипати кашу, додавати льон в салати, до рагу, овочевих і м’ясних страв, супів — вони легше засвояться і стануть корисніше, мінеральні речовини та вітаміни будуть надходити в організм, а зайві кілограми йти, подвійна користь, не кожний засіб для схуднення похвалиться таким ефектом.
Відвар насіння льону
Відвар лляного насіння незамінний народний засіб для схуднення. Щоб приготувати відвар залийте 2 столові ложки насіння льону в емальованому посуді 3 склянками води й на малому вогні кип’ятіть 10 хвилин, дайте відвару льону охолонути, можна не проціджувати. Приймайте по пів склянки теплого відвару лляного насіння за годину до їжі, для смаку можна додати в лляний кисіль трохи меду, пару крапель лимонного соку.
Щоб зробити настій насіння льону потрібно залити 2 склянками окропу в термосі на ніч 1 ст. ложку насіння. Процідіть вранці, пити тричі на день, за пів години до їди по 100 мл теплого настою.
Льон з кефіром
Мелене лляне насіння додається в кефір або йогурт. Приймають таку суміш 2 тижні, тричі в день, перед їжею. У перший тиждень 100 мл нежирного кефіру змішайте з 1 ч. ложкою подрібненого насіння льону, на другому тижні лляне насіння в кефір додається вже 2 ч. ложки. Приймати як і відвар льону, з перервами в 2 тижні.
Любіть себе та піклуйтеся про своє здоров’я!
А ви вживаєте льон? Знали про його властивості?
Джерело:cikavopro.com