З прийняттям закону про відкриття ринку землі в Україні може багато чого змінитися. В першу чергу це торкнеться одержувачів субсидій.
Дійсно, прийняття закону про ринок землі загрожує багатьом пільговикам втратою субсидій після продажу своєї землі.
Таке рішення озвучив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на засіданні Верховної Ради в п’ятницю, 7 лютого, передає hyser.
Гончарук переконаний, що держава не повинна допомагати українцям платити за комуналку, якщо вони отримають значну суму за пай.
“У різних ситуаціях продаж земельної ділянки може привести до виникнення у людини різного доходу. Якщо раптом продаж земельної ділянки призведе до того, що людина отримає десятки тисяч доларів, то очевидно, що певний період часу він не буде потребувати підтримки держави”, – заявив Олексій Гончарук під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
Гончарук пояснив, що є багато критеріїв, за якими при нарахуванні субсидії відповідні органи оцінюють платоспроможність потенційних одержувачів державної допомоги. Продаж землі власниками звичайно ж призведе до підвищення рівня їх доходів, а значить, ці люди перестануть потребувати допомоги держави. Все буде залежати від того, яку суму доходу від продажу паю отримає власник земельних ресурсів, зазначив Гончарук.
При цьому прем’єр заспокоїв, що держава не буде позбавляти права на субсидію тих українців, яким дійсно потрібна допомога при оплаті послуг ЖКГ. Всі випадки, за словами Олексія Гончарука, будуть розглядатися в індивідуальному порядку.
Відзначимо, що поки закон про відкриття ринку землі не прийнятий. 6 лютого, в стінах Верховної Ради сталася бійка між членами партії “Батьківщина”, “ОТЗЖ” і “Слуга народу” через розбіжності з цього приводу. Юлія Тимошенко однією з перших блокувала президію, щоб зірвати голосування по законопроекту про відкриття ринку землі.
До речі, чинний вже сьогодні порядок призначення субсидій передбачає обмеження щодо тих громадян, які зробили покупку на суму понад 50 тисяч гривень.