Генеральний секретар НАТО Йенс Столтеберг запевняє, що в його доповіді про майбутнє Альянсу до 2030 року будуть відображені інтереси країн-партнерів, зокрема України і Грузії. Керівництво НАТО не приховує, що розцінює Україну як серйозного та впливового гравця на міжнародній арені, який може ухвалювати доленосні рішення та давати цінні поради.
Про це він сказав в середу в Брюсселі під час віртуальної прес-конференції, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на агентство “Інтерфакс-Україна”.
“Пізніше цього року буде доповідь експертів. Спираючись на цю доповідь, як і на консультації та пропозиції союзників, обговорення міністрів закордонних справ, яке відбудеться в грудні, я винесу на обговорення мої пропозиції для глав держав та урядів. Частиною цього процесу, як роботи експертної групи, так і моїх консультацій, які відбудуться до обговорення цих пропозицій, будуть консультації з партнерами, включно з Грузією та Україною”, — наголосив Єнс Столтенберг.
Генсек НАТО вкотре звернув увагу міжнародної спільноти на те, що для Альянсу “партнерство має велике значення”.
“Грузія та Україна — партнери, яких ми високо цінуємо. Вони важливі для НАТО з багатьох причин: вони беруть участь у місіях та операціях НАТО, а також мають стратегічну важливість у регіоні Чорного моря, яка зросла. Тому тісно працювати з ними, обговорювати та слухати таких партнерів, як Україна чи Грузія, — важлива частина всього процесу переосмислення НАТО-2030”, — зауважив впливовий політик.
Що важливо розуміти, під час саміту, що відбувся в Британії у грудні 2019 року, лідери НАТО дали доручення генсеку здійснити переосмислення організації для того, щоб зробити блок набагато сильнішим політично та у військовому плані, так званий процес НАТО-2030. Саме тому Єнс Столтенберг вирішив оператвино створити групу експертів, яка має підготувати свої рекомендації до грудневої зустрічі міністрів закордонних справ.