Влада Євросоюзу робить все можливе, аби допомогти офіційному Києву впоратися із наслідками COVID-19.
Так, нещодавно стало відомо, що уже 13 травня за терміновою процедурою відбудеться голосування у Європейському парламенті щодо виділення Україні 1,2 млрд євро позики для подолання економічних наслідків пандемії коронавірусу.
Це зазначається у порядку денному сесії ЄП, яка відбудеться наступного тижня. Які шанси у українців отримати ці гроші — наразі не повідомляється.
Варто також зазначити, що 5 травня Рада ЄС погодила пропозицію Єврокомісії про надання 3 млрд євро макрофінансової допомоги 10 країнам з офіційно визнаною перспективою членства та країнам-сусідам для допомоги у подоланні наслідків пандемії коронавірусу.
З цієї суми 1,2 млрд передбачені для України.
Що важливо розуміти, фінансова допомога надаватиметься у формі позик на вигідних умовах. За попередніми даними, ці гроші будуть доступні протягом 12 місяців та будуть надаватися двома частинами.
Окрім того, вказано, що максимальний термін погашення кредиту – 15 років.
Також відомо, що всі умови будуть прописані у меморандумах про взаєморозуміння між країнами-партнерами та Єврокомісією. Американська влада також продовжує активну боротьбу з пандемією коронавірусу, проте не забуває про допомогу у такий непростий період міжнародним партнерам. 5 травня Посольство США в Україні повідомило про збільшення підтримки нашої країни в боротьбі з COVID-19.
За попердніми даними, фінансування збільшили до 14 з половиною млн доларів.
Крім цього, Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Держави Катар шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані.
Глава Української держави привітав Еміра та народ Катару зі священним місяцем Рамадан і висловив подяку катарським партнерам за сприяння у поверненні українських громадян додому та ефективну взаємодію між авіаційними компаніями обох країн.
Співрозмовники обговорили ситуацію з поширенням пандемії COVID-19 в Україні та Катарі й погодилися координувати зусилля з метою спільної протидії розповсюдженню коронавірусу. Емір Катару запропонував надати Україні гуманітарну допомогу у вигляді медичних засобів, необхідних для запобігання поширенню COVID-19.
Також порушувалося питання торговельно-економічної співпраці. Глава Української держави позитивно оцінив перспективи у цьому напрямі та висловив зацікавленість у посиленні інвестиційного співробітництва між Україною та Катаром. Зокрема, йшлося про продовольчу та енергетичну безпеку, а також реалізацію взаємовигідних проектів у інфраструктурній і портовій сферах.
«Критично важливою для України є розбудова інфраструктури – передусім сучасних лікарень та якісних доріг по всій країні. У нас для цього розроблена велика програма. Вартість пріоритетних проектів становить понад 16 мільярдів доларів США. Готові розглянути взаємовигідні умови залучення катарських інвестицій. Як Президент готовий гарантувати надійний захист катарських інвестицій», – зазначив Володимир Зеленський.