Гостра демографічна криза в Україні призведе до того, що пенсійний вік доведеться підвищувати знову.
Вже до 2050 року більше третини українців будуть старше 60 років. Скорочення і старіння населення значно вплине на життя, пише “Сегодня”.
“НА ПЕНСІЮ ВИХОДИТЬ ПОКОЛІННЯ, ЯКЕ ЗА ЧИСЕЛЬНІСТЮ В ПІВТОРА РАЗИ БІЛЬШЕ, НІЖ МОЛОДЬ, ЯКА ВИХОДИТЬ НА РИНОК ПРАЦІ. ДЕМОГРАФІЧНІ ЗМІНИ – СЕРЙОЗНИЙ ВИКЛИК ДЛЯ ПЕНСІЙНОЇ СИСТЕМИ”, – ЗАЗНАЧИЛА В КОМЕНТАРІ ДЛЯ ВИДАННЯ ЛІДІЯ ТКАЧЕНКО, ПРОВІДНИЙ НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК ІНСТИТУТУ ДЕМОГРАФІЇ ТА СОЦІАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ІМЕНІ М.В. ПТУХИ НАН УКРАЇНИ.
У зв’язку з негативною зміною співвідношення пенсіонерів і працюючих громадян, пенсії не буде чим платити. Це пов’язано з тим, що в Україні все ще діє солідарна пенсійна система, коли працюючі громадяни сплачують пенсії нинішнім пенсіонерам.
В 2021 в Україні закінчиться перший етап підвищення пенсійного віку, коли чоловіки і жінки будуть виходити на пенсію в 60 років. Демографи попереджають, що подальше підняття планки пенсійного віку неминуче.
“ШВИДШЕ ЗА ВСЕ, ДОВЕДЕТЬСЯ ПІДНІМАТИ ПЕНСІЙНИЙ ВІК. ТОМУ ЩО 60 РОКІВ ДЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КРАЇНИ – ЦЕ ДУЖЕ МАЛО. У СУСІДНІХ КРАЇНАХ ПЕНСІЙНИЙ ВІК УЖЕ ДОСЯГАЄ 63-65 РОКІВ”, – ГОВОРИТЬ ЛІДІЯ ТКАЧЕНКО.
Експерт при цьому зазначила, що підвищення віку має співвідноситися з тривалістю життя. Адже в Україні тривалість життя все ще низька за мірками сусідніх країн.
Так в Україні очікувана тривалість життя становить всього 71,6 року, тоді як в країнах ЄС – 81 рік (чоловіки – 78,2, жінки 83,6).