У сусідки щороку шалений урожай помідорів. Ось які хитрощі при вирощуванні використовує її чоловік агроном.
Що необхідно класти в лунку при посадці помідорів? Перекопка грунту дозволить насить її киснем і знuщити багатьох шкiдників.
Джерело:ukrainians.today
Якими ж добривами слід підгодувати грунт?
Внесення фосфорних і калійних добрив при підготовці грунту для помідор просто необхідно.
Якщо на ділянці є гнойова купа, яка перегнила протягом року, розкладіть її по грядках. Додаючи в гній суперфосфат, дія корисних речовин посилиться, коренева система томатів буде повністю насичена необхідними елементами.
Чималу користь грунту і майбутнім овочам принесе компостна купа і зола. Земля стане не тільки відмінно підготовленою до висадки помідор, але буде легкою і повітряною. Не варто забувати, що високий урожай томатів повністю залежить від підготовки грунту!
Після того як була проведена підготовка грунту восени, вона повністю наситилася усіма корисними елементами. Однак весною за 24 години до висадки розсади необхідно внести на гряди слабкий розчин марганцю і дріжджову суміш з розрахунку 10 грам на 10 літрів води.
В організовану посадкову лунку, де буде рости помідорна розсада, необхідно покласти яєчну розтовчену шкаралупу. Вона посприяє збагачення рослини.
Також калійне добриво буде корисним для кореневої системи помідор. Джерелом калію є зола, яку можна отримати від спаленої соломи, трави або соняшнику. У кожну підготовлену лунку класти по 100 грам сухої речовини.
Деревна зола – джерело мінеральних речовин
Коли розсада буде висаджена, кожну ямку слід присипати чорноземом або компостним добривом (максимум щіпку!).
Чи потрібно вносити в лунку при посадці помідор, мінеральні добрива? При посадці томатів як в теплицю, так і у відкритий грунт вносити мінеральні добрива не рекомендується.
Вони знадобляться при подальшому зростанні овоча, але вносити їх безпосередньо в лунку не варто. У перший час рослина має зміцніти і сформувати кореневу систему.
Тому ті речовини, які були внесені в грунт восени і трохи доданої органіки навесні є цілком достатньою кількістю на перших етапах розвитку рослини.
Перегній – обов’язковий елемент для томатів
Що вносити в лунки, після того як помідори висаджені.
Щоб урожай помідорів зміг порадувати кожного городника, необхідно регулярно здійснювати підгодівлю не тільки кущів, але і грунту. Варто розглянути які добрива слід вносити, їх дозування і час:
Після того як підготовка грунту проведена, розсада висаджена. Через 14 днів здійснюємо підживлення ґрунту комплексними добривами, з розрахунком 1 ч. л на 900 грам води.
Після проходження десяти днів під кожну лунку влити марганцівку з додаванням нітрофоски. Через чотирнадцять днів підгодувати грунт суперфосфатом і калієм, в кожну ямку по 100 грам удобрюючої суміші.
На десятий день, після висадки розсади, внести курячий послід. Його необхідно розвести водою з розрахунку 1:15. На даному етапі буде корисним посипання золою навколо лунок.
По проходженню трьох тижнів застосувати аміачну селітру 25 грам на 8 літрів води. Коли з’являться перші квіти підгодувати рослину коров’яком і азофоскою, 20 грам на 8 л води. Потім провести ще три підгодівлі з витриманим інтервалом 14-20 днів.
Цибулиння – і добриво, і захист від хвороб
Найкраще добриво для помідорів в цей період є коров’як і пташиний послід.
Народний спосіб
При посадці помідор в лунки багато городники рекомендують використовувати лушпиння цибулі. Як тільки починаються перші етапи підготовки висадки розсади, слід компонувати добриво перегнилого гною, перегною і цибулиння. Його можна застосовувати не тільки сухим, але і у вигляді настоянки.
Разом з розсадою внесіть в ямки лушпиння цибулі, тоді ви отримаєте: міцну, здорову розсаду; стійкість до різних заxворювань; швидкий ріст рослини; при низькій температурі розсада не псується, їй не страшні протяги.
Цибулиння є універсальним добривом для томатного куща. Всього лише жменя лушпиння цибулі покладена під кожну рослину забезпечить нормальний ріст, розвиток, високе плодоношення і відмінну підгодівлю багату корисними вітамінами. Крім, цього лушпиння багата ефірними речовинами, які ефективно боpються з городніми шкiдниками.
Всього лише два обприскування, за весь період росту томатних кущів, здатні запобігти рослина зараження грибковими захворюваннями і борошнистою росою. Процедуру обприскування проводити при зростанні зав’язей і в годину цвітіння.
Готуємо розчин: 100 грам цибулиння залити одним літром окропу, настояти 20 годин, процідити і застосувати. Лунки обов’язково треба добре полити Томати, вирощені на своїй ділянці, відрізняються досконалим і унікальним смаком.