Традиційно Україна переходить на літній час щорічно в кінці березня.
У поточному році стрілки необхідно буде перевести на одну годину вперед в неділю, 29 березня, вночі з суботи на неділю, пише rbc.
технічно переклад відбувається о 3 годині ночі, але перевести годинник можна буде і перед сном. Хоча вже більшість гаджетом роблять це самостійно.
Таким чином, кожен українець з неділі буде спати на одну годину менше, зате світловий день збільшується, що не може не радувати.
Відзначимо, що переведення стрілок почали здійснювати з 1981 року. Переклад здійснюється два рази на рік – навесні на літній час і взимку на зимовий час. Це було впроваджено з метою економії електроенергії. Однак з часом така економіка звелася практично до нуля, адже в сучасному світі розвиток і розподіл ресурсів також змінилося.
Тому переведення годинників залишився номінальним, а багато країн і зовсім відмовилися від такої практики. В Україні також вже кілька разів намагалися скасувати переведення годинників, проте ініціатива не була підтримана.
Медицина впевнена, що переведення годинників є стресом для людського організму – особливо це стосується переходу на літній час. У цей період у людини збивається час відходу до сну, їм складніше встати вранці на одну годину раніше. Як результат, людина відчуває втому, він роздратований, знаходиться в депресії. Плюс за вікном весна і імунітет сильно знижений.